Dolar : 4,7234 TL

Euro : 5,5126 TL

BIST 100: 95.057,2 %(0,53)

İHALE DETAYI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 18 Eylül 2017 Pazartesi Saat : 15:15

Dosya No: 2017/217

İhaleyi Açan : T.C. GEYVE İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. GEYVE İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

GEYVE

İCRA DAİRESİ

2017/217 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı ve Özellikleri Sakarya İli, Taraklı İlçesi, Taraklı Mahallesi 3181 Parselçatı katı, 11 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz tapu kaydında mesken niteliklidir. Taşınmaz üzerinde yol seviyesi altında bir katkonut, yol seviyesi üzerinde 2 kat konut ve üzeri çatı arası konut kullanımlı apartman binası mevcuttur. Kat irtifakı tesisi kurulmuştur. Toplam 40,00 M2 alana sahip taşınmaz mesken nitelikli olup, tüm inşai imalatları bitmiş konumdadır. Girişte antre, banyo, lavabo+wc, içeride salon +mutfak bulunmaktadır. Oda tabanları laminant parke, ıslak mekanlar seramik kaplamadır. Giriş kapısı çelik, ısıtma sistemi katı yakıtlı kaloriferlidir. Oda kapıları ahşap, balkon kapıları ve pencereler plastik PVC doğramadır.

Yüzölçümü Parsel Yüzölçümü 978,71 M2'dir.

Arsa Payı : 33/1000

İmar Durumu Taraklı Belediye Bşkanlığının 10/03/2017 tarihli ve 244 sayılı yazılarında taşınmazın Bodrum+2 katlı ayrık nizam ve çekme mesafeleeri yoldan 5 metre , komşu parsellerden 3 metre olacak şekilde bina yapılabilir alanda olduğu belirtilmiştir.

Kıymeti 60.000,00 TL

KDV Oranı %8

Kaydındaki Şerhler : --

1. Satış Günü 18/09/2017 günü 15:15 - 15:20 arası

2. Satış Günü 13/10/2017 günü 15:15 - 15:20 arası

Satış Yeri : Geyve İcra Müdürlüğü

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/217 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/07/2017