İHALE DETAYI

T.C. KARASU İCRA DAİRESİ 2019/301 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 07 Kasım 2019 Perşembe Saat : 14:30

Dosya No: 2019/301 TLMT

İhaleyi Açan : T.C. KARASU İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. KARASU İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C. KARASU İCRA DAİRESİ


2019/301 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Satışa konu Sakarya ili, Karasu ilçesi, Aşağıincilli Mah. Keçiturluğu mevkii, 304 ada, 284 parsel, 787,79 m2 yüzölçümlü, 71/1094 arsa paylı, ana taşınmaz arsa vasfı ile tapu siciline kayıtlı, kat irtifak tapuludur. Satışa konu 15 nolu bağımsız bölüm, yaklaşık 7-8 yıllık, sıvalı, boyalı, betonarme yapı her katta 6 daire bulunan 3 katlı binanın en üst 3. katında kuzeydoğu yönünde sokağa bakan cephesinde merdivenleri çıkınca solda bulunmakta, 71,00 m2 kullanım alanına sahip, 2 oda, açık mutfak salon antre, banyo, wc ile salonda balkon bulunmakta, mesken giriş kapısı ahşap kapı, iç cephe duvarlar sıvalı boyalı, pencereler pvc kapılar ağaç doğrama, yer döşemeler kalebodur, ıslak zeminler kalebodur fayans, mutfakta tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolabı bulunmakta, iskan edilir durumdadır. Satışa konu taşınmaz yol, su, elektrik, altyapı vb. her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı yaklaşık olarak güney yönünde sahil caddesine 50 mt. ve İstanbul Caddesine 300 mt., kuzey yönünde Karadeniz'e 400 mt. güneydoğu yönünde çarşı merkezine 1.5 km mesafededir.

Adresi : Yeni Mah. 114. Sok. No:30 3. Kat, D:5 Karasu / SAKARYA

Yüzölçümü : 787,79 m2

Arsa Payı : 71/1094

İmar Durumu : İmar durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "Konut Alanında"kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0,40, KAKS:1.20 yapı şatlarına tabidir.

Kıymeti : 150.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Türkiye Garanti Bankasının 1 derece, 0 sıra ipoteği mevcuttur.

1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : KARASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONU KARASU / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/301 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih