İHALE DETAYI

T.C. SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ 2019/241 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 07 Kasım 2019 Perşembe Saat : 11:30

Dosya No: 2019/241 TLMT

İhaleyi Açan : T.C. SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

2. İCRA DAİRESİ

2019/241 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Tapu kaydına göre taşınmaz Sakarya İli, Serdivan İlçesi, Yazlık Mahallesi, 5343 parsel üzerindeki 1.kat 6 nolu ofis niteliğinde bağımsız bölümdür. 1.389,46 m2 alanlı 8825/211945 arsa paylı ve ofis niteliğindedir.

Taşınmaz 2.kısım (Kuzey) Mahallesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planı içerisinde Ticaret Alanında kalmakta olup parsel ile ilgili; Emsal( E)=1.00, Yençok: 12.00, yapı izni bulunmaktadır.

Parsel konum olarak güneyden ve kuzeyden yola cepheli olup Serdivan kapalı Spor Salonunun 61 m güney batısında, Köprü Başı Camiinin 160 m güney batısında, 906 Sayılı Sakarya Tarım Kredi Kooperatifinin 214 m. kuzey batısında ve Özlem Sokak ile Aralık Caddesinin kesiştiği yerde kalmaktadır. Düz bir zemin yapısına sahip olan parsel tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde zemin+tek katlı yapı bulunmaktadır. Yapının dış kısmı kompozit panel kaplamadır.

Birinci katta yer alan ofisin net kullanım alanı 95 m2 olup, brüt kullanım alanı 98,20 m'dir. Ofis 2 kısımdan ibarettir. Ofisin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır.Ofis niteliğindeki taşınmazın ısıtması klima ile sağlanmaktadır. Taşınmaz binanın birinci katında görünen kuzey batı köşesinde bulunmaktadır. Taşınmazın kapısı kapalı olduğundan içerisine girilememiş değerlendirmesi projesinden ve dışarıdan yapılmıştır.

Kıymeti 350.000,00 TL

KDV Oranı %18

Kaydındaki Şerhler tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü 07/11/2019 günü 11:30 - 11:35 arası

2. Satış Günü 03/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri : Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu Adapazarı/Sakarya

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Tapu kaydına göre taşınmaz Sakarya İli, Serdivan İlçesi, Yazlık Mahallesi, 5329 parsel üzerindeki C/Blok zemin kat 2 nolu bağımsız bölümdür. 2.728,78 m2 alanlı 1/21 arsa paylı ve "Üç Adet Üç Katlı Betonarme ve Arsası" niteliğindedir.

Taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı içerisinde Konut Alanında kalmakta olup (Ayrık Nizam Üç Kat) A-3 ve parsel ile ilgili; Emsal(E)=0.90,Yen Çok: 10.00, yapı izni bulunmaktadır.

Parsel konum olarak güneyden ve kuzeyden yola cepheli olup Yazlık Yunus Emre İlköğretim Okulunun 95 m güney batısında, Tilbe Marketin 163 m kuzey batısında, Ak Şemsettin Camiinin 46 m. kuzey batısında ve 4226.sokak ile 4205.sokağın kesiştiği yerde kalmaktadır. Düz bir zemin yapısına sahip olan parsel tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde zemin+2 katlı yapılar bulunmaktadır. Yapıların dış kısmı sıvalı ve boyalı, doğramaları ise PVC dir.

Zemin katta yer alan dairenin net kullanım alanı 117 m2 olup, brüt kullanım alanı 125 m2'dir. 3,00 m2 balkonu bulunmaktadır. Daire 3 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. Dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplı, diğer mekan zeminleri ise ahşap parke döşelidir. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Dairenin ısıtması doğal gaz kombi ile sağlanmaktadır. Taşınmaz binanın zemin katında binanın kuzey batı köşesinde bulunmaktadır. Söz konusu daire Gökçen Akar Sitesinde bulunmakta olup kapısı kapalı olduğundan içerisine girilememiş değerlendirmesi dışarıdan benzer daire özelliklerine bakılarak ve komşu beyanlarından yapılmıştır.

Kıymeti 250.000,00 TL

KDV Oranı %1

Kaydındaki Şerhler tapu kaydında olduğu gibi

1. Satış Günü 07/11/2019 günü 11:45 - 11:50 arası

2. Satış Günü 03/12/2019 günü 11:45 - 11:50 arası

Satış Yeri : Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu Adapazarı/Sakarya

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/241 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih