İHALE DETAYI

T.C. KARASU İCRA DAİRESİ 2019/329 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 05 Kasım 2019 Salı Saat : 14:30

Dosya No: 2019/329 TLMT.

İhaleyi Açan : T.C. KARASU İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. KARASU İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C. KARASU İCRA DAİRESİ


2019/329 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Karasu İlçe, 106 Ada, 176 Parsel, AŞAĞIİNCİLLİ Mahalle, KAVLAN Mevkii, 7 Nolu Bağımsız Bölümlü taşınmazın tamamı, Ana gayrimenkul; Karasu ilçesi Yalı mah. Piri Reis caddesi üzerinde bulunmakta 278,75 m² alana sahip 88/358 hisse paylı arsa vasfı ile tapu siciline kayıtlı, kat irtifak tapuludur, Satışa konu 7 nolu bağımsız bölüm; zemin katta bulunmakta, işyeri niteliğinde, 2 yıllık, sıvalı boyalı betonarme yapı 3 katlı binanın giriş katında güneydoğu yönünde caddeye bakan cephesinde bulunmakta,mimari projesinde 88,00 m² kullanım alanına sahip ancak proje dışında bina giriş tarafından merdiven sahanlığına gelen 7,00 m² kısım kiler ile lavabo wc yapılarak işyerine dahil edilmiş olup toplam 95,00 m² kullanım alanına sahiptir, İçerisinde salon,oda,mutfak, kiler ve lavabo wc bulunmakta,dış cephe kapı ve pencereler alüminyum doğrama, iç kapılar ağaç doğrama oda da kapı bulunmamakta, iç cephe duvarlar alçı saten sıvalı boyalı tavanlar kartonpiyer, yer döşemeler kalebodur, ıslak zeminler kalebodur fayans, mutfakta tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolabı bulunmakta, salonda ışıklandırma sistemine sahip asmolen tavan bulunmakta, hali hazırda boş vaziyette, iskan edilir durumdadır, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı yaklaşık kuzeyinde Sahil caddesine 40 metre ve Karasu limanı ile Karadenize 400 metre güneyinde İstanbul caddesine 450 metre, güneydoğu yönünde çarşı merkezine 1.5 km mesafededir.

Adresi : Yalı Mah. Piri Reis Cad. Karasu/SAKARYA

Yüzölçümü 278,75 m2

Arsa Payı 88/358

İmar Durumu Satışa konu Taşınmaz imar durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Konut Alanında kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0.40, KAKS:1.20 yapı şartlarına tabi,

Kıymeti 520.000,00 TL

KDV Oranı %8

Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir, Haciz şerhleri vardır, Vakıflar Bankası T.A.O.'nun ipotek şerhi vardır

1. Satış Günü 05/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü 06/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : KARASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONU KARASU/SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/329 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih