İHALE DETAYI

T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ 2018/411 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 30 Eylül 2019 Pazartesi Saat : 15:50

Dosya No: 2018/411 TLMT.

İhaleyi Açan : T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

3. İCRA DAİRESİ

2018/411 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Serdivan İlçe, 8109 Parsel, SERDİVAN Mahalle/Köy, zemin kat 1. kat 4 bağımsız bölüm. Nolu Bağımsız Bölüm Serdivan ilçesi 8109 parsel İstiklal mah. Adaköy sıra dubleks evler sitesi 302. Sokak No:8 adresinde bulunan taşınmaz 14/84 arsa payı hisseli 874,00 m² alana sahip arsa vasfı ile tapu siciline kayıtlı, kat irtifak tapulu, içerisinde 56 dubleks mesken bulunan etrafı çevrili bahçe düzeni yapılmış site içerisinde orta kısımda bulunan dubleks mesken daire, sıvalı boyalı, kiremit çatılı, dış cephesi Amerikan Sding kaplı, yaklaşık 20 yıllık betonarme kagir yapı dubleks mesken bina, 128,00 m² kullanım alanına sahip, sokak tarafından ve bahçe tarafından mesken girişi bulunmakta, giriş katta salon ve mutfak ile bahçeye açılan teras balkon ve içten merdivenle çıkılan üst katta 3 oda, banyo ve tuvalet ile 1 balkon bulunmakta, iç duvarlar sıvalı boyalı, pencereler pvc kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, yer döşemeler mutfak ve koridor kalebodur odalar laminat parke, mermer tezgah üzeri mutfak dolabı ile banyoda duşakabin, klozet ve lavabo bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır.

Taşınmaz uygulama imar planında 'Konut Alanında' kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0.30, KAKS:0.90 yapı şartlarına tabi olup,

meskun mahal içinde, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı kuzey yönünde Adatıp Hastanesine 60 metre ve Kazımpaşa caddesine 120 metre, doğu yönünde Serdivan Belediyesine 800 metre ve kuzeydoğu yönünde Serdivan AVM?ne 1km mesafededir

Adresi Serdivan ilçesi 8109 parsel İstiklal mah. Adaköy sıra dubleks evler sitesi 302. Sokak No:8

Yüzölçümü 874 m2

Arsa Payı 14/84

İmar Durumu Yok

Kıymeti 420.000,00 TL

KDV Oranı %1

Kaydındaki Şerhler 

1. Satış Günü 30/09/2019 günü 15:50 - 15:55 arası

2. Satış Günü 30/10/2019 günü 15:50 - 15:55 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamın ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/411 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih