İHALE DETAYI

T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ 2019/5009 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 15 Ekim 2019 Salı Saat : 14:30

Dosya No: 2019/5009 ESAS

İhaleyi Açan : T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

3. İCRA DAİRESİ

2019/5009 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Serdivan İlçe, Serdivan Mah. 1295 Ada, 14 Parselde kayıtlı, A/1/Zemin ve bir/-1 Nolu Dubleks Mesken satışa çıkarılmıştır. Taşınmaz 1.611,00 m² arsa içinde 1/8 arsa paylı, dört adet dubleks ev ve arsası vasfı ile tapu siciline kayıtlı, kat irtifak tapulu, kıymet takdirine konu dubleks mesken etrafı çevrili bahçe düzen yapılmış 4 adet ikiz dubleks meskenden oluşan site içerisinde güneybatı yönünde sol başta 1.sırada bulunan ikiz dubleks binanın batı yönünde yer almakta, sıvalı boyalı, yaklaşık 10 yıllık, kiremit çatılı betonarme yapı dubleks mesken bina,132 m² kullanım alanına sahip, mesken giriş kapısı çelik kapı, giriş katta salon, hol, mutfak, lavabo wc ile mutfakta teras balkon ahşap kaplama içten merdiven ile çıkılan üst katta 3 oda, antre, banyo wc ile balkon ve çatı katında 1 oda bulunmakta, iç duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalı, pencereler pvc iç kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, mutfak ve antre yer döşeme kalebodur oda yer döşemeler laminat parke, mutfakta tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolabı ile banyoda duşakabin ve klozet bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. Meskun mahal içinde, ulaşım imkanları iyi her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı olarak batı yönünde Mehmet Akif Ersoy caddesi 100 metre, doğu yönünde Eski Kazımpaşa caddesi 100 metre ve güney yönünde Serdivan AVM'ne 280 metre mesafededir. Kömürlük eklentisi mevcuttur.

Adresi Serdivan İlçesi Arabacıalanı Mah. 521. Sokak No:7 A Blok No:1

İmar Durumu Ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0.30, KAKS:0.90 metre

Kıymeti 680.000,00 TL

KDV Oranı %1

Kaydındaki Şerhler Dosyasındadır.

1. Satış Günü 15/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü 19/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5009 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih