İHALE DETAYI

T.C. SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ 2018/12802 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 21 Ekim 2019 Pazartesi Saat : 14:10

Dosya No: 2018/12802 ESAS

İhaleyi Açan : T.C. SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

4. İCRA DAİRESİ

2018/12802 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Sakarya İl, Serdivan İlçe, 8581 Parsel, Serdivan Mahalle, Kavraz Mevkii, 28 Nolu Bağımsız Bölüm mesken. Taşınmaz 15-20 yıllık, bitişi 6 bloktan oluşan tripleks mesken yapıların orta kısmında bulunmakta , sıvalı boyalı betonarme yapı içten merdivenli,3 katlı mesken,132,00 m2 kullanım alanına sahip, giriş katında açık mutfak salon ile hol bulunmakta, ahşap kaplama merdiven ile çıkılan 2.katta 2 oda, hol ve tuvalet ile 3. katta 2 oda, hol ve banyo bulunmakta, ayrıca giriş katta verandalı teras balkon ile 2 ve 3. katta 1’er balkon bulunmakta, mesken giriş çelik kapı, iç kapılar ağaç doğrama, pencereler pvc doğrama , ıslak zeminler kalebodur fayans, yer döşemeler mutfak ile koridor kalebodur, oda yer döşemeler laminat parke, mutfakta mermer tezgah üzeri ahşap mutfak dolabı ile banyoda duşakabin, klozet ve lavabo bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahip,iskan edilir durumdadır. Meskun mahal içinde, yüksek rakımlı şehir manzaralı bölgede,ulaşım imkanları iyi, güney yönünde Beşköprü Yıldızlar öğrenci yurduna 250 m. ,D-100 Adapazarı-İzmit karayoluna 580 m., kuzeybatı yönünde Sakarya Üniversitesi kampüsünü 1.8 km, güneydoğu yönünde Sakarya şehirler arası otobüs terminaline 2 km mesafededir.

Adresi Beşköprü Mah. Göktürk Çıkmazı Sokak No: 7 Serdivan / SAKARYA

Yüzölçümü 132 m2

Arsa Payı 2/84

İmar Durumu İmar uygulama planında konut alanında kalmaktadır. Ayrık nizam (A-4) 4.kat, E: 1.20, Y: 13.00 metre imarlıdır.

Kıymeti 369.547,33 TL

KDV Oranı %1

Kaydındaki Şerhler Diğer : Mimari projesi üzerinde bağımsız bölüm numarası değiştirilmiştir

1. Satış Günü 21/10/2019 günü 14:10 - 14:15 arası

2. Satış Günü 15/11/2019 günü 14:10 - 14:15 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12802 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

7- Tebliğat yapılamayan ilgililere İİK 127 mad gereği " gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebliğat yerine geçer " hükmü ilan olunur.


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih