İHALE DETAYI

T.C. SAPANCA İCRA DAİRESİ 2018/217 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 16 Ekim 2019 Çarşamba Saat : 14:20

Dosya No: 2018/217 TLMT

İhaleyi Açan : T.C. SAPANCA İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAPANCA İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C. SAPANCA İCRA DAİRESİ

2018/217 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Sapanca İlçe, 308 Ada, 6 Parsel, KIRKPINAR_HASANPAŞA Mahalle/Köy, Danaderesi Mevkii, A Blok Zemin +1 Kat, 1 Numaralı Bağımsız Bölü, Ana Taşınmaz niteliği Arsa ve 6.333,31 m2 yüzölçümünde, niteliği ise Dubleks Mesken olup Arsa Payı 443/4899 değerindedir.Taşınmazın üzerinde bulunduğu parsel, Sapanca İlçe Merkezine kuş ucumu yaklaşık 3 km., Sapanca Tren İstasyonuna 4 km, Sapanca gölüne ise 200 m. mesafede bulunmaktadır. Etrafı villa siteler ile çevrili olup, ulaşım problemi bulunmamaktadır. Belediyenin tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Düz bir arazi üzerinde konuşlu ve ekonomik yapı inşasına uygundur. Dosyasında mevcut Sapanca Belediye Başkanlığı, 28.05.2018 tarih, 2963 sayılı yazısı eki imar durumu belgesinde, parselin 1/1000 ölçekli imar planında Konut Alanı olarak planlandığı, ayrık nizam, 2 kat ve E=0.25 şartlarına tabi olduğu, ayrıca yazı içeriğinde davalı dubleks meskeninin 146 m2 büyüklüğünde olduğu belirtilmektedir. Taşınmaz üzerinde 1 adet açık yüzme havuzu mevcuttur. iç ve dış cephe sıvalı boyalı, alt katta veranda balkon, 1 oda, şömineli salon, mermer tezgah üzeri mutfak dolap bulunan mutfak ve banyo wc bulunmakta, içten ahşap merdiven ile çıkılan üst katta 2 oda, hol, banyo wc ile teras balkon bulunmakta, iç duvarlar kağıt kaplama, pencereler pvc kapılar ağaç doğrama, yer döşemeler alt kat salon ve mutfak taş karo, oda yer döşemeler laminat parke, ıslak zeminler kalebodur fayans, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. Hali hazırda eşyalı günlük kiraya verilmektedir.

Adresi Kırkpınar Hasanpaşa Mah. Demiryolu Cad. Hotel Well Done Butik ABlok No:1Sapanca / SAKARYA

Kıymeti 854.799,00 TL

KDV Oranı KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

1. Satış Günü 16/10/2019 günü 14:20 - 14:25 arası

2. Satış Günü 20/11/2019 günü 14:20 - 14:25 arası

Satış Yeri : Sapanca Adliyesi İcra Müdürlüğü Sapanca/SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Ihaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kisiler Teminat bedelini ihaleye katılımdan önce T.Vakıflar Bankası T.O.A. nezdindeki TR 18 0001 5001 5800 7300 5692 06 iban numaralı hesaba katılımcı tarafından TC Kimlik veya Vergi numaraları yazılı vaziyette yatırılmış olması ve banka dekontunun aslının ibraz edilmiş olması gerekmektedir. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kisinin hesabına yapılacaktır. Ayrıca Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlügü'nün 12/03/2013 tarihli 10594 sayılı yazısı uyarınca; ihaleye nakit olarak teminatını sunarak da katılabilecektir. Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının iştiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde ise I.I.K.nun 124/4. Madde gereğince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Ihaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satış harcının ve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/217 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih