İHALE DETAYI

T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ 2018/11090 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 08 Ekim 2019 Salı Saat : 14:50

Dosya No: 2018/11090 ESAS

İhaleyi Açan : T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

3. İCRA DAİRESİ

2018/11090 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Adapazarı İlçe, Budaklar Mah. 2708 Parselde kayıtlı, 983 m2 yüzölçümlü, bahçe niteliğindeki taşınmaz. Topografik olarak düz, geometrik olarak kare bir yapıya sahip, batı yönünden kadastral yola cepheli, etrafı ihata duvarı ile çevrili, meskun mahal içinde, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta olup, halihazırda üzerinde; yaklaşık 20-25 yıllık, 260 m² inşaat alanına sahip, sıvalı boyalı, kiremit çatılı, sobalı ısınma sistemine sahip, betonarme yapı çatı katıda olan 2 katlı mesken bina bulunmakta, alt katta 3 oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalet bulunmakta, yandan merdiven ile çıkılan 2. katta 3 oda, salon, mutfak, banyo tuvalet ile içten merdiven ile çıkılan çatı katında 2 oda, banyo tuvalet ile teras balkon bulunmaktadır. Taşınmazda ayrıca yaklaşık 45-50 yıllık, 52,00 m² inşaat alanına sahip, kiremit çatılı, alt katı briket yapı büyükbaş hayvan ahırı ile üst katı ağaç yapı samanlık bulunmaktadır.

İmar Durumu Kırsal yerleşim alanı içinde kalmaktadır

Kıymeti 311.742,60 TL

KDV Oranı %18

Kaydındaki Şerhler :3083 sayılı yasanın uygulama yönetmeliğinin 24.maddesine göre toplulaştırma alanına alındığı şeklinde Devlet Su İşlerinin şerhi vardır.

1. Satış Günü 08/10/2019 günü 14:50 - 14:55 arası

2. Satış Günü 08/11/2019 günü 14:50 - 14:55 arası

Satış Yeri: Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Serdivan İlçe, Adalı Serdivan Mah. 1247 Ada, 4 Parselde kayıtlı, 1/8 arsa paylı, 1.Kat, 4 No'lu Mesken. Serdivan ilçesi Otuzikievler mah. 847. Sokak Gold Life Ukra Yapı sitesi No:6 Kat:2 D:4 adresinde bulunur. Kat mülkiyet tapulu, yaklaşık 2 yıllık, sıvalı boyalı, kiremit çatılı, asansörlü, her katta 2 daire bulunan betonarme yapı 4 katlı binanın kuzeybatı yönünde sokağa bakan cephesinde 2. katında, 61 m² kullanım alanına sahip, 2 oda, salon, hol, mutfak, banyo wc ile odada 1 balkon bulunmakta, mesken giriş kapısı çelik kapı, pencereler pvc iç kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, yer döşemeler mutfak ve koridor kalebodur odalar laminat parke, mermer tezgah üzeri mutfak dolabı ile banyoda duşakabin, klozet ve lavabo bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. Meskun mahal içinde, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı batı yönünde 2.caddeye 140 metre ve Sakarya Üniversitesi kampüsüne 2.2 km, kuzey yönünde Tunatan kavşağı ve Özel Konak Hastanesine 1 km, kuzey yönünde Serdivan Belediyesine 2.3 km, Serdivan AVM'ne 3 km mesafededir

İmar Durumu 1/1000 ölçekli imar planında ayrık nizam 4 kat

Kıymeti 230.000,00 TL

KDV Oranı %1

Kaydındaki Şerhler Dosyasındadır.

1. Satış Günü 08/10/2019 günü 15:05 - 15:10 arası

2. Satış Günü 08/11/2019 günü 15:05 - 15:10 arası

Satış Yeri: Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11090 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih