İHALE DETAYI

T.C. GEYVE İCRA DAİRESİ 2018/528 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 24 Eylül 2019 Salı Saat : 10:00

Dosya No: 2018/528 ESAS

İhaleyi Açan : T.C. GEYVE İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. GEYVE İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C. GEYVE İCRA DAİRESİ

2018/528 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Taraklı İlçe, 134 Ada, 4 Parsel, AKÇAPINAR Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, Bahçeli üç katlı betonarme ev nitelikli taşınmaz konum olarak güneyden yola cepheli. Parsel düz bir arazi yapısına sahip olup tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parselin etrafı konut tarzı yapılar ile çevrilidir. Parsel üzerinde 102,08 m2 oturma alanlı zemin +2 katlı bina bulunmaktadır. Binanın ahşap çatısı kiremit örtülü, dışı sıvalı boyasız doğramaları PVC'dir. Binada bulunan daireler 3 oda, salon-mutfak ve WC - banyodan ibarettir. Yapının koridor ve mutfak zemini ile ıslak haciz zemin ve duvarları fayans diğer yerler laminat parke kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Yapının ısınması soba ile sağlanmaktadır. Yıpranma payı %15 dir. TAŞINMAZ HİSSELİ OLUP YALNIZCA BORÇLUYA AİT 1/2 HİSSESİ SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR.

Adresi : Akçapınar Mah. Caminin 56 m doğusunda köy merkezinde kalmaktadır.

Yüzölçümü 260,52 m2 Arsa Payı : -

İmar Durumu İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygula imar planı ve 1/5000 ölçekli nazım imar planı dışındadır. Sakarya ili Kuzey ve Doğu Planlama Alt bölgeleri 1/25000 ölçekli Çevre Düzeni planı kapsamında Kırsal yerleşim alanıdır.

Kıymeti 132.759,36 TL

KDV Oranı %18 Damga Vergisi Oranı : ‰ 5,69

Kaydındaki Şerhler Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.

1. Satış Günü 24/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü 21/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Geyve Adalet Sarayı Giriş Kat Geyve İcra Dairesi

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca daha fazla ve ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin 2018/528 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih