İHALE DETAYI

T.C. SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ 2018/14698 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 25 Eylül 2019 Çarşamba Saat : 14:15

Dosya No: 2018/14698 ESAS

İhaleyi Açan : T.C. SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

4. İCRA DAİRESİ

2018/14698 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Serdivan İlçe, 1728 Ada, 1 Parsel, SERDİVAN Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm .Sakarya İli Serdivan İlçesi Serdivan Köyü 1728 ada 1 nolu parselde üç katlı betonarme karkas binada B Blok A Giriş K:1 D:4 nolu bağımsız bölüm satılacaktır. Taşınmaz üzerinde zemin +2 normal kattan oluşan ,betonarme tarzda inşa edilen apartman yaklaşık 1-5 yaşındadır. Dışı sıvalı ve boyalı binada A ve B olmak üzere iki giriş vardır. Pencereleri PVC ve ısıcamlıdır. 3 oda ,1 salon,mutfak ,banyo ve tuvalet ,giriş holü -antre ve balkondan oluşan 106,00 m2 +20,00 m2 balkon =126 m2 kullanım alanına sahip dairenin ıslak hacimleri ve mutfak zemini seramik ,salonu ve oda zeminleri parke mutfak tezgahı mermer olup tezgah üstü ve altı dolapları ve banyoda duşakabin bulunmaktadır. Doğalgaz kombi ısıtmalı ve asansörlü daire, tuvalet duvarları ve banyo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Taşınmaz, Serdivan Konak Hastanesine 1500 metre ,Serdivan İlçe merkezine 1200 metre kuş uçuşu mesafededir. Taşınmazın adresi İstiklal Mahallesi 63.Sokak B Blok A Giriş N:4 Serdivan /Sakarya

Adresi stiklal Mahallesi 63.Sokak B Blok A Giriş N:4 Serdivan /Sakarya

İmar Durumu Ayrık nizam 3 kat (A-3)

Kıymeti 300.000,00 TL

KDV Oranı : 1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü 25/09/2019 günü 14:15 - 14:20 arası

2. Satış Günü 25/10/2019 günü 14:15 - 14:20 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14698 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih