İHALE DETAYI

T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ 2018/18187 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 08 Ekim 2019 Salı Saat : 14:30

Dosya No: 2018/18187 ESAS

İhaleyi Açan : T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRES (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

3. İCRA DAİRESİ

2018/18187 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Arifiye İlçe, Fatih Mah. Gödemen Mevkii, 265 Ada, 12 Parselde kayıtlı 76376/2243736 arsa paylı, B Blok zemin kat, 5 No'lu mesken satışa çıkarılmıştır. Parsel konum olarak Kuzeyden Anadolu otoyola cepheli, Arifiye Yeşil Kubbeli Caminin 196 m güneyinde, Necmettin Erbakan Fen Lisesinin 475 m güney batısında ve Selimiye Caddesine cephelidir. Düz bir zemin yapısına sahip olan parsel tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel etrafında konut tarzı yapılar ile çevrilidir. Okul, hastane, alış veriş merkezi vb. gibi yerlere yürüme mesafesindedir. Parsel üzerinde zemin+2 katlı yapı bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binada her katta 5 bağımsız bölüm bulunmakta olup toplamda 15 bağımsız bölüm yer almaktadır. Binanın dışı sıvalı ve boyalı, doğramaları ise PVC dir. Zemin katta yer alan dairenin net kullanım alanı 120 m2 olup, brüt alanı ise 130 m2 olarak kullanılmaktadır. Dairenin 5.00 m2 balkonu bulunmaktadır. Daire 3 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. Dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Taşınmazın olduğu binada doğalgaz kolon hattı bulunmakta olup dava konusu dairenin doğalgaz bağlantısı yapılmadığından söz konusu dairenin ısıtması soba ile sağlanmaktadır.

İmar Durumu A-3 (Ayrık Nizam Üç Kat) yapı nizamına tabi olduğu gösterilmektedir.

Kıymeti 220.000,00 TL

KDV Oranı %1

Kaydındaki Şerhler Dosyasındadır.

1. Satış Günü 08/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü 08/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri: Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18187 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih