İHALE DETAYI

T.C. SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ 2019/207 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 25 Eylül 2019 Çarşamba Saat : 14:00

Dosya No: 2019/207 TLMT.

İhaleyi Açan : T.C. SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

4. İCRA DAİRESİ

2019/207 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Serdivan İlçe, 1912 Ada, 5 Parsel, ADALI SERDİVAN Mahalle/Köy, 2 Nolu bağımsız bölüm nolu taşınmaz satılacaktır. Ana taşınmaz Beşköprü Mahallesi 16.cad No:73 adresinde yer almaktadır. Konum olarak D-100 karayolu üzerinde Adapazarı istikametinden İzmit istikametine giderken Sapanca gölüne gelmeden hemen önce ve karayolunun 100 mt kuzey üst tarafında kalmaktadır.Borçluya ait meskenin de içinde yer aldığı S blok isimli yapı kısmen tabii zemine gömülü bir bodrum kat ile onun üzerinde bulunan dört normal mesken katı olmak üzere toplam 5 katlıdır. Betonarme olarak inşa edilen yapının dış cepheleri kısmen sıvalı ve boyalı ,üzerinde gizli ve yalıtımlı düz çatısı mevcuttur. Bodrum kat garaj amaçlıdır. Üstteki konut katlarının her birinde iki, dört katta ve binada toplam 8 mesken yer almaktadır. Borçluya ait mesken yapının zemin katında (ilk mesken katında) yer almaktadır. Mesken girişte bir antre ve devamındaki koridor ile bir salon, dört oda, mutfak, banyo ,lavabo -wc'den ibarettir. Odalardan birinde giysi bölümü ve ebeveyn banyo vardır. Ayrıca meskenin güney ön tarafında Sapanca gölü manzaralı oldukça büyük bir teras alanı bulunmaktadır. Borçluya ait mesken natamam durumdadır.Binanın kaba inşaatı tamamlanmış ,tüm duvarları örülmüş ,duvar ve tavanlarına kaba alçı sıva yapılmıştır.Zeminleri betondur.İç kapıları yoktur. Sıva altı elektrik tesisatı ile temiz ve atık su tesisatları çekilmiş ,dış renkli alüminyum pencere doğramaları monte edilmiş durumdadır. Kalorifer tesisatı yapılmamıştır. Banyo ve mutfaklarda hiçbir imalat yapılı değildir. Binada asansör boşluğu mevcuttur. Mesken 161 m2 net kullanım alanına sahiptir.%62 inşaat seviyesindedir. Taşınmazın arsa payı dahil toplam değeri 620,000,00TL'dir.

Adresi Beşköprü Mahallesi 16.Cad No:73 Serdivan /Sakarya

İmar Durumu Ayrık nizam dört katlı (A-4) yapı iznine tabidir

Kıymeti 620.000,00 TL

KDV Oranı %18

Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü 25/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü 25/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu -Camili Mahallesi (Adalet Sarayı)ADAPAZARI / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/207 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih