İHALE DETAYI

T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ 2018/426 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 19 Ağustos 2019 Pazartesi Saat : 14:30

Dosya No: 2018/426 TLMT.

İhaleyi Açan : T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

3. İCRA DAİRESİ

2018/426 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Serdivan İlçe, Adalı Serdivan Nişasta Sokak, 1788 Ada, 2 Parselde kayıtlı, 24/700 arsa paylı, B/1.ve Çatı/Bağ.Böl.No:7)'de bulunan çatıda odaları olan mesken. Binanın Kuzeydoğu cephesinde, 2.katta içten merdivenli çatı katıda olan dubleks mesken. 167,90 m2 kullanım alanına sahip, asansörlü, mesken giriş kapısı çelik kapı, alt katta 3 oda, salon, hol, mutfak, banyo ve tuvalet ile cam ile kapatılmış mutfak ve odaya açılan 2 balkon ve odada ebeveyn banyo bulunmakta olup, ahşap kaplama içten merdiven ile çıkılan çatı katında 2 oda ile banyo wc bulunmakta, alçı üzeri saten boyalı, pencereler ahşap desen renkli pvc iç kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, yer döşemeleri laminat parke, tezgah üzeri mutfak dolabı bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahip iskan edilir durumdadır. Meskene ait zemin katta otomatik açılır 23 m2 alana sahip 7 nolu eklenti garaj mevcuttur. Bahçe düzeni yapılmış etrafı çevrili site içerisindedir. Sıvalı boyalı, kiremit çatılı, taşınmaz 3 yıllıktır. Ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Mithatpaşa Anadolu Lisesine 70 mt, Sakarya Vergi Dairesi Başkanlığına 160 mt, Agora Avm'ye 870 mt mesafededir.

Adresi :Serdivan İlçesi, Bahçelievler Mah. Kirişhane Cd. No: 57 Ünver Bizimbahçe Donatım Sitesi E Blok Adapazarı / SAKARYA

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında konut alanında, Ayrık Nizam 3 Kattır.

Kıymeti 480.000,00 TL

KDV Oranı %8

Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.

1. Satış Günü 19/08/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü 19/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri: Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/426 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih