İHALE DETAYI

T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ 2019/134 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 16 Eylül 2019 Pazartesi Saat : 14:30

Dosya No: 2019/134 TLMT.

İhaleyi Açan : T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

3. İCRA DAİRESİ

2019/134 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Serdivan İlçe, 409 ada, 5 parsel, ADALI SERDİVAN Mahalle/Köy, kat :2 daire :7 Nolu bağımsız bölüm Sakarya İli Serdivan İlçesi Bahçelievler Mahallesi Şehit Sinan Gümüşdağ Sokak Kıraçevler Sitesi No: 70 A/blok, kat daire:7 nolu bağımsız bölüm taşınmaz 3.288,16 m2 arsa içinde 1/16 arsa paylı arsa içinde iki adet iki katlı betonarme ev ve arsası vasfı ile tapu siciline kayıtlı kat mülkiyetli tapulu etrafı çevrili bahçe düzeni yapılmıştır. 10 yıllık bodrum üzeri her katta 4 daire bulunan 2 katlı kiremit çatılı betonarme yapı A blok en üst 2. katında güneybatı yönünde sokağa bakan cephesinde merdiveni çıkınca solda yer almakta. 121 m2 kullanım alanına sahip. 3 oda salon,,antre, mutfak, banyo ile mutfak ve odada balkon bulunmakta. Alçı sıva üzeri saten boyalı mesken giriş kapısı çelik kapı, pencereler pvc. İç kapıları ağaç doğrama, mutfak ve antre yer döşemeleri kalebodur. Oda yer döşemeleri laminat parke. Islak zeminler kalebodur fayans. Mutfakta tezgah altı ve tezgah üstü ahşap mutfak dolabı ile banyoda duşakabin ve klozet bulunmakta. Doğalgaz ısınma sistemine sahip iskan edilir durumdadır. Ayrıca taşınmaza ait bodrum katta 28 m2 alana sahip demir kapılı kapalı araba garajı bulunmaktadır. Taşınmaz imar durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmakta, ayrık nizam (A-3)yapı şartlarına tabi meskun mahal içinde ulaşım imkanları, iyi her türlü kamu hizmetinden yararlanmakta. Kuşbakışı olarak batı yönünde Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarına 130 mt güney yönünde, Tunatan kavşağına 400 mt ve kuzey yönünden Toyotasa Acil Yardım Hastanesine 600 mt mesafededir .

Adresi Sakarya İli Serdivan İlçesi Bahçelievler Mahallesi Şehit Sinan Gümüşdağ Sokak Kıraçevler Sitesi no:70 A/blok, kat daire:7 nolu bağımsız bölüm

Yüzölçümü 121 m2

Arsa Payı 1/16

İmar Durumu Yok

Kıymeti 380.000,00 TL

KDV Oranı %1

Kaydındaki Şerhler 

1. Satış Günü 16/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü 21/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/134 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih