İHALE DETAYI

T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ 2019/71 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 16 Eylül 2019 Pazartesi Saat : 15:00

Dosya No: 2019/71 TLMT.

İhaleyi Açan : T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

3. İCRA DAİRESİ

2019/71 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Serdivan İlçe, 13116 parsel, SERDİVAN Mahalle/Köy, zemin kat 3 nolu bağımsız bölüm. Nolu bağımsız bölüm taşınmaz Sakarya ili Serdivan ilçesi Serdivan mahallesi Karadere mevkii 13116 parsel üzerinde kaim zemin kat 3 nolu bağımsız bölüm satışa gidilecek olup ,1.009,29 m2 arsa üzerinde 146/1009 arsa paylı taşınmaz mesken niteliğindedir. Serdivan Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde konut alanında kalmakta olup, parsel ile ilgili KAKS:0,50 TAKS:0,25 A-3 (ayrık nizam 3 kat ) yapı nizamına tabi olduğu gösterilmektedir..Parsel konum olarak güneyden yola cepheli Fevzi Çakmak Caddesinin 94 mt doğusunda Özel Ada Tıp Hastanesinin 612 mt. doğusunda ve 361. Sokağa cephelidir. Düz bir zemin yapısına sahip olan parsel tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.. Parsel etrafında konut tarzı yapılar ile çevrilidir.satışı istenen zemin kat 3 nolu bağımsız bölüm, 120 m2 olup brüt 110 m2 olarak kullanılmaktadır. Dairenin 5.00 m2 balkonu bulunmaktadır. Daire 3 oda salon-mutfak ve wc -balkondan ibarettir. Dairenin ıslak hacim zeminleri seramik, diğer yerleri laminat parke döşelidir. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Dairenin ısıtması doğalgaz. Isıtması doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Bağımsız bölüm binanın görünen kuzey batı köşesinde yer almaktadır.

Adresi : Sakarya İli Serdivan İlçesi Serdivan Mahallesi Karadere Mevkii 13116 parsel üzerinde kaim zemin kat 3 nolu bağımsız bölüm

Yüzölçümü 120 M2

Arsa Payı 146/1009

İmar Durumu Yok

Kıymeti 300.000,00 TL

KDV Oranı %1

Kaydındaki Şerhler Geçit Hakkı Bu parsel aleyhine 13117 ve 13118 parseller lehine 47,43 m2 geçit hakkı vardır

1. Satış Günü 16/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası

2. Satış Günü 21/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/71 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih