İHALE DETAYI

T.C. SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ 2019/1317 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 09 Ekim 2019 Çarşamba Saat : 14:30

Dosya No: 2019/1317 ESAS

İhaleyi Açan : T.C. SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

1. İCRA DAİRESİ


2019/1317 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Sakarya İl, Adapazarı İlçe, Tuzla mah. 44 Ada, 98 Parsel, 3. Kat, 13 Nolu Bağımsız Bölüm, ikinci katta olup, girişte hol, salon, mutfak, yatak odası, banyo ve iki adet de balkon mevcuttur. Hol, odaların, mutfak ve salonun döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları alçı üzerine saten boyalı, tavanları ise tavan boyası ile boyanmıştır. Banyo mahallinde lavabolar, musluklar ve dolaplar takılıdır. Döşemeler ve duvarlar seramik kaplıdır. Binanın balkon döşemeleri seramik kaplı, korkulukları tuğladan örülüdür. Mutfakta da tezgah altı ve üstü dolaplar, mermerit tezgah takılıdır. Mutfağın duvarları alçı üzerine plastik boyalı, tavanlar ise tavan boyası ile boyanmıştır. Islak mahallerin duvarları ise seramik kaplıdır. Pencereleri PVC esaslı doğrama, iç kapıları ahşap, dış kapısı çeliktir. Doğalgaz ısıtmalıdır. Brüt alan 110 m2'dir.

Yüzölçümü 110 m2

Arsa Payı 1/20

İmar Durumu Konut Alanı'nda kalmakta, 3 kata kadar imar izinli ayrık nizam, TAKS:0,35, KAKS:1.05'dir

Taşınmaz Üzerindeki AT M:44 ADA 98 PARSEL aleyhine 96,97 parseller

Mükellefiyetler :lehine 178 m2 de Geçit hakkı

Kıymeti 152.172,99 TL

KDV Oranı %1

Kaydındaki Şerhler 

1. Satış Günü 09/10/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü 07/11/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1317 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/06/2019Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih