İHALE DETAYI

T.C. HENDEK İCRA DAİRESİ 2019/89 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 16 Ağustos 2019 Cuma Saat : 14:30

Dosya No: 2019/89 TLMT.

İhaleyi Açan : T.C. HENDEK İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. HENDEK İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

HENDEK

İCRA DAİRESİ


2019/89 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Hendek İlçe, 1327 Ada, 3 Parsel, AKOVA Mahalle/Köy, Özge Kuyu Mevkii, C Blok 2. Kat 10 Nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm 15/03/2019 tarihli bilirkişi raporuna göre; " Taşınmaz ana niteliği On adet üç katlı betonarme ev ve arsası olup, bağımsız bölüm niteliği mesken olan, cepheleri boyalı, çatısı yapılı, doğalgazlı, asansörü olmayan 3 oda, salon, tuvalet, banyo, hol ve balkondan teşkil, doğu ve güney cepheli mesken olduğu , ilçe merkezine 4,5-5 km mesafede ve ilçe merkezinin güneybatısında yol, su, doğalgaz, elektrik ve telefon hizmetlerinden faydalandığı " belirtilmiştir.

Adresi :Akova Mah. Özge kuyu mevkii - Hendek / SAKARYA 

Yüzölçümü: Brüt 114 m2

Arsa Payı: TAM 

İmar Durumu: Hendek 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında " Emsal : 1,40 Yençok: 13 metre konut alanında, kreş alanında ve imar yolunda" kalmaktadır. 

Kıymeti115.049,28 TL

KDV Oranı%1

Kaydındaki Şerhler: BeyanYÖNETİM PLANI 30/01/2006 TA YEV: 184 30/01/2006 -184 

Tapu kayıtlarındaki gibidir.

1. Satış Günü16/08/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü11/09/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri: Hendek İcra Müdürlüğü Kalemi - Hendek / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/89 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2019!! Önemli Not.. Hazırlanacak olan taşınmazın açık artırma ilanı ilgililerine satış gününe kadar tebliğ olunamaması halinde yapılacak Türkiye geneli gazete ilanı ve elektronik ortamdaki ilgililerine İİK 127. Maddesi uyarınca ilanen tebliğ hükmünde sayılacaktır. İİK 126 İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri dahildir. Örnek , bu yönetmeliktenönceki uygulamada kullanılan Örnek 64 ' e karşılık gelmektedir.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih