İHALE DETAYI

T.C. SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ 2019/101 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 29 Ağustos 2019 Perşembe Saat : 14:25

Dosya No: 2019/101 TLMT.

İhaleyi Açan : T.C. SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

2019/101 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Sakarya İl, Serdivan İlçe, 1829 Ada, 8 Parsel, ADALI YAZLIK Mahalle/Köy, . Mevkii, A BLOK 3 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken Serdivan belediyesine kuş uçumu 3,35 km kuzeyde, Serdivan Hükümet binasının 4 km kuzeyindedir. Alt yapı , haberleşme,ulaşım ve temizlik hizmetlerinden yararlanmaktadır.Deprem sonrası yapılmıştır.Güney batı cepheli olup girişte antre , hol, salon, wc-lavabo,mutfak, üç yatak odası, banyo ve ebeyn banyosu, iki adet zemin terası mevcuttur. Odaların ve salonun döşemeleri laminat parke kaplı,duvarları alçı üzerine saten boyalı , tavanları ise tavan boyası ile boyanmıştır. Lavabolar ve ıslak zeminler seramik kaplıdır. Binanın yan ve ön cephesine bakan zemin kat terası mevcut ve döşemeleri seramik kaplı korkulukları renkli camlıdır.Mutfakta da tezgah altı ve üstü dolaplar , mermerit tezgah takılıdır. Mutfağın duvarları alçı üzerine plastık boyalı , tavanlara ise tavan boyası ile boyalıdır. Islah mahallerin duvarları ise seramik kaplıdır.Dış cephe mantolu olup ahşap görünümlü cephe kaplaması yapılmıştır.Pencereler PVC esaslı doğrama, iç kapılara ahşap , mesken dış kapısı çeliktir. Doğalgazlıdır.

Yüzölçümü 109,50 m2

Arsa Payı 5/84

İmar Durumu Yok

Kıymeti 249.126,97 TL

KDV Oranı %1

1. Satış Günü 29/08/2019 günü 14:10 - 14:20 arası

2. Satış Günü 24/09/2019 günü 14:10 - 14:20 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 390 Ada, 138 Parsel, SEMERCİLER Mahalle/Köy, . Mevkii, 3 Nolu Bağımsız Bölüm İşyeri Adapazarı belediyesinin kuş uçumu 445 metre batısında, Hükümet binasının 1,46 km. batısındadır. Her türlü alt yapı ve diğer hizmetlerden yararanmaktadır. Şehrin gelişmiş yerleşim mevkiilerinin birindedir. Güney batı cepheli olup girişte hol, iki adet ofis odası, wc-lavabo, mutfak, banyo ve toplantı salonu mevcuttur. Tüm mahallerin döşemeleri ölçüleri farklı olmakla birlikte seramik kaplama, duvarları alçı üzerine plastik boyalı, tavanlar ise sıva üstü spot lamba ve dekoratif alçıpan asma tavan yapılmış olup, ıslak mahallerde, lavabo, kolset ve dolaplar, mutfkakta tezgah altı ve üstü dolaplar ve tezgah mermerleri takılıdır. Islak zeminler seramik kaplıdır.Dış cephe ise çimento esaslı sıva üzerine kompozit panel ile renkli temperli cam montajlıdır. Pencereler alüminyum esaslı doğrama , iç kapılar ahşap,dış kapı çeliktir.Doğalgazlıdır.

Yüzölçümü 124,10 m2

Arsa Payı 1/8

İmar Durumu Yok

Kıymeti 299.633,98 TL

KDV Oranı %18

1. Satış Günü 29/08/2019 günü 14:25 - 14:35 arası

2. Satış Günü 24/09/2019 günü 14:25 - 14:35 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/101 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/06/2019


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih