İHALE DETAYI

T.C. SAPANCA İCRA DAİRESİ 2018/86 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 28 Ağustos 2019 Çarşamba Saat : 14:00

Dosya No: 2018/86 TLMT.

İhaleyi Açan : T.C. SAPANCA İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAPANCA İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :T.C.

SAPANCA İCRA DAİRESİ

2018/86
 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Sapanca İlçe, 310 Ada, 1 Parsel, KIRKPINAR_HASANPAŞA Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Sapanca ilçesi Kırkpınar-Hasanpaşa mah. Demiryolu cad. bulunan taşınmaz arsa vasfı ile tapu siciline kayıtlı, 5.667,51m² arsa içinde 1/8 arsa payına sahip, kat irtifak tapulu, 8 adet dubleks mesken bina olarak inşa edilmiş, etrafı çevrili, bahçe düzeni yapılmış, müstakil yüzme havuzları bulunan site içerisinde, sitenin kuzeyınde ön kısmında Demiryolu caddesine cepheli ortada yer almakta,kıymet takdirine konu bağımsız bölüm taşınmaz, sıvalı boyalı, yaklaşık 2 yıllık, içten merdivenli dubleks mesken olarak inşa edilmiş, 145,86 m² kullanım alanına sahip, giriş katta şömineli salon, mutfak, oda, hol, banyo-wc, kiler ile etrafı cam ile kapatılmış teras balkon bulunmakta, mermer merdiven ile çıkılan üst katta 3 oda, ebeveyn banyo, hol, ile 2 balkon bulunmakta, mesken giriş kapısı çelik kapı, iç cepheler alçı sıvalı boyalı, pencereler pvc kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, mutfak dolabı ile banyoda klozet ve duşakabin bulunmakta, yer döşemeler laminat parke, alttan ısıtmalı doğalgaz ısınma sistemine sahip ancak henüz bağlantı yapılmamış, iskan edilir durumdadır. Ayrıca meskene ait bahçesinde ıslak zeminler kalebodur fayans müstakil yüzme havuzu bulunmaktadır.Kuşbakışı yaklaşık olarak kuzeyinde Sapanca Gölüne 240 m, güneydoğusunda TEM Anadolu otoyolu bağlantı gişelerine 2.3 km ve Sapanca şehir merkezine 3.8 km mesafededir. 2 nolu mesken taşınmaz değerinin 1.120.000,00TL, olduğu borçlu hissesine (3/35) isabet eden kısma karşılık gelen 96.000,00 TL, değer üzerinden hisse miktarı satışa çıkartılmıştır.

Adresi Sapanca / SAKARYA

Yüzölçümü 

Arsa Payı 1/8

İmar Durumu Yok , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ?Konut Alanı? olarak planlanmış, ayrık nizam 2 kat (A-2), Emsal:0.25, Yükseklik:6.50 metre yapı hükümlerine tabi

Kıymeti 96.000,00 TL

KDV Oranı %1

Kaydındaki Şerhler 

1. Satış Günü 28/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü 27/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : SAPANCA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ -

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/86 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/06/2019


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.


Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih