İHALE DETAYI

T.C. KARASU İCRA DAİRESİ 2019/89 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 11 Eylül 2019 Çarşamba Saat : 11:00

Dosya No: 2019/89 TLMT.

İhaleyi Açan : T.C. KARASU İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. KARASU İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

KARASU

İCRA DAİRESİ

2019/89 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Sakarya Karasu Aşağıincilli mah. kavlan Mevkii, 597 Ada, 15 Parsel, A1 Blok, Zemin Kat, 2 nolu bağımsız bölümde kayıtlı mesken vasıflı taşınmaz., kat irtifak tapulu, bahçe düzen yapılmış, etrafı çevrili, güvenlikli, içerisinde açık yüzme havuzu ve sosyal tesisleri bulunan 6 bloktan oluşan site içerisinde yaklaşık 5 yıllık, her katta 8 daire bulunan betonarme yapı 3 katlı binanın zemin katında güney yönünde havuza bakan cephesinde girişte solda ikinci sırada bulunmakta, brüt 43,00 m², net 35,00 m² kullanım alanına sahip, açık mutfak salon, 1 oda, antre, banyo tuvalet ile şömineli balkon bulunmakta, sıvalı boyalı, mesken giriş kapısı çelik kapı, pencereler pvc iç kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolabı bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. meskun mahal içinde, ulaşım imkanları iyi, elektrik, su, altyapı vb. her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır.Değer tesbiti anında taşınmaz kapısı kapalı olduğundan daire içerisine girilememiş olup, değerleme onaylı mimarı projeden ve taşınmaz arsa payı gezilerek emsal daire üzerlerinden bilgi alınarak yapılmıştır. taşınmaz içerisi görülemediğinden taşınmaz içerisinde herhangi bir eklinti veya eksiltme olması halinde bu durum bilinmemekte olup, onaylı proje harici bir işlem bulunması halinde alıcı sorumluluğunda olacaktır.

Adresi Yalı mah. 137. sokak Denizyıldızı evleri No:10 A1 Blok zemin kat D:2 Karasu Sakarya

Yüzölçümü 5.393,86 m2

Arsa Payı 43/7676

İmar Durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planında “Konut Alanında” kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0.40, KAKS:1.20 yapı şartlarına tabi

Kıymeti 160.000,00 TL

KDV Oranı KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler İstanbul 12. Aile mahkemesinin 04/10/2017 Tarih, 2017/692 Sayılı İhtiyati tedbir Şerhi mevcut olup, mahkemece verilen cevabı yazıda İcra satışına tedbir engel olmadığı bildirilmiştir.

1. Satış Günü 11/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü 10/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Karasu Belediye Başkanlığı (Belediye Meclis toplantı salanou) Mezat salonu Karasu Sakarya

Satış şartları :1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/89 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/06/2019


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih