İHALE DETAYI

T.C. AKYAZI İCRA DAİRESİ 2019/142 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 11 Eylül 2019 Çarşamba Saat : 10:00

Dosya No: 2019/142 TLMT.

İhaleyi Açan : T.C. AKYAZI İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. AKYAZI İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

AKYAZI

İCRA DAİRESİ

2019/142 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :1 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri Tapuda Sakarya İli, Karapürçek İlçesi, Büyükkarapürçek (Merkez) Mahallesi, Karakiraz Mevkii, 156 Ada, 8 Parsel de kayıtlı Tarla nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır.Taşınmazın yüz ölçümü 15.290,41 m2 dir. Taşınmaz topografik olarak % 2-6 eğimli bir yapıya sahip, batı yönünden stabilize kadastral yola cepheli, 3. sınıf tarım arazisi niteliğinde, tarımsal amaçlı kullanılmamakta olup, hali hazırda üzerinde; Yaklaşık 4-5 yıllık, kagir yapı, çatısı sandviç panel kaplı, kapısı demir doğrama, pencereler pvc, yerler beton, faal durumda, herbiri 23.000 tavuk kapasiteli, tesisat ağırlıklı, 1.380,00 m² inşaat alanına sahip toplam 4.140,00 m² inşaat alanına sahip 3 adet ticari yapı endüstriyel tavuk çiftliği bulunmaktadır.Yaklaşık 4-5 yıllık, betonarme yapı bakıcı evi olarak yapılmış 160,00 m² inşaat alanına sahip 2 ayrı ikiz yapı mesken bulunmakta, her meskende 2 oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalet bulunmakta, çatısı eternit kaplı, sıvalı boyalı, mesken giriş kapısı çelik kapı, pencereler pvc kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, iskan edilir durumdadır.Yaklaşık 4-5 yıllık, betonarme yapı 56,00 m² inşaat alanına sahip su deposu bulunmaktadır.Yaklaşık 4-5 yıllık, betonarme yapı 230,00 m² inşaat alanına sahip, yerler beton, çatısı ve kenarları sac kaplı, demir doğrama yapı kazan dairesi ve deposu bulunmaktadır.Yaklaşık 4-5 yıllık, betonarme yapı 60,00 m² inşaat alanına sahip, tavuk ölü çukuru bulunmaktadır.Taşınmaz meskun mahal dışında, yakın çevresinde endüstriyel tavuk kümesleri bulunmakta, yol, su, elektrik vb. her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı olarak güney yönünde Karapürçek şehir merkezine 1.6 km mesafededir.

Adresi Büyükkarapürçek (Merkez) Mahallesi Karapürçek/SAKARYA

Yüzölçümü 15.290,41 m2

İmar Durumu Taşınmaz belediye mücavir alan içinde, imar durumu uygulama imar planında “Tarım ve Hayvancılık Tesis Alanında” kalmaktadır.

Kıymeti 3.305.344,50 TL

KDV Oranı % 18

Kaydındaki Şerhler 06/07/2018 Tarih 912 Yevmiye numarasıyla Akyazı Asliye Hukuk Mahkemesinin 2017/75 Esas sayılı dosyasından davalıdır şerhi vardır.

1. Satış Günü 11/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü 09/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/142 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/06/2019


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih