İHALE DETAYI

T.C. KARASU İCRA DAİRESİ 2018/1051 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 05 Eylül 2019 Perşembe Saat : 10:45

Dosya No: 2018/1051 TLMT.

İhaleyi Açan : T.C. KARASU İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. KARASU İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

KARASU

İCRA DAİRESİ

2018/1051 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Karasu ilçesi Aziziye Mah. 782 Ada, 1 Parsel, C Blok, Zemin ve 1. kat, 5 nolu dubleks mesken, kat mülkiyet tapulu, etrafı çevrili bahçe düzen yapılmış 6 Bloktan oluşan site içerisinde kıymet takdirine konu bağımsız bölüm 5 nolu dubleks mesken, yaklaşık 20-25 yıllık, 6 meskenden oluşan C Blokta güney yönünde sondan 2. sırada bulunmakta, net 64,00 m² kullanım alanına sahip, mimari projesinde mesken giriş katında salon, mutfak, hol ve tuvalet ile doğu yönünde giriş kapısı ve batı yönünde teras balkon içten merdivenle çıkılan üst katta 2 oda, hol ve duş ile 2 balkon bulunmakta, ancak hali hazırda bahse konu mesken bitişiğinden bulunan bağımsız bölüm 6 nolu dubleks mesken ile tadilatla birleştirilerek giriş katta açık mutfak salon, lavabo wc ile şömineli teras balkon ve ahşap kaplama merdiven ile çıkılan üst katta 3 oda, banyo tuvalet ve yatak odasında ebeveyn banyo yapılmak suretiyle tek mesken haline getirilmiş vaziyette, sıvalı boyalı, mesken girişi çelik kapı, pencereler pvc iç kapılar ağaç doğrama, salon yer döşeme laminat parke, üst kat oda yer döşemeler kalebodur, ıslak zeminler kalebodur fayans, mutfakta granit tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolabı bulunmakta, iskan edilir durumdadır. Taşınmaz hali hazırda bitişiğindeki mesken ile birleştirilerek kullanıldığından mimarı projesine uygun olarak ayrı bir bağımsız bölüm mesken haline getirilmesi için tadilat gerekli olup yeniden yapım inşaat maliyeti yaklaşık 25.000,00 TLdir.

Adresi Aziziye mah. Doğukaradeniz caddesi Yağızevler sitesi C Blok D:5 Karasu/Sakarya

Yüzölçümü 3.023,58 m2

Arsa Payı 2/72

İmar Durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planında “Konut Alanında” kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0.40, KAKS:1.20 yapı şartlarına tabidir.

Kıymeti 170.000,00 TL

KDV Oranı %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi 

1. Satış Günü 05/09/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü 02/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Karasu Belediye Başkanlığı Mezat Salonu (Karasu belediye başkanlığı Meclis toplantı salonu) Karasu/Sakarya

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Karasu İlçe, Aşağıaziziye mah. 782 Ada, 1 Parsel, C Blok, Zemin ve 1. Kat, 6 nolu bağımsız bölümde kayıtlı Dubleks mesken, kat mülkiyet tapulu, etrafı çevrili bahçe düzen yapılmış 6 Bloktan oluşan site içerisindedir. satışa konu bağımsız bölüm 6 nolu dubleks mesken, yaklaşık 20-25 yıllık, 6 meskenden oluşan C Blokta güney yönünde en son sırada bulunmakta, net 64,00 m² kullanım alanına sahip, mimari projesinde mesken giriş katında salon, mutfak, hol ve tuvalet ile doğu yönünde giriş kapısı ve batı yönünde teras balkon içten merdivenle çıkılan üst katta 2 oda, hol ve duş ile 2 balkon bulunmakta, ancak hali hazırda bahse konu mesken bitişiğinden bulunan bağımsız bölüm 5 nolu dubleks mesken ile tadilatla birleştirilerek giriş katta açık mutfak salon, lavabo wc ile şömineli teras balkon ve ahşap kaplama merdiven ile çıkılan üst katta 3 oda, banyo tuvalet ve yatak odasında ebeveyn banyo yapılmak suretiyle tek mesken haline getirilmiş vaziyette, sıvalı boyalı, mesken girişi çelik kapı, pencereler pvc iç kapılar ağaç doğrama, salon yer döşeme laminat parke, üst kat oda yer döşemeler kalebodur, ıslak zeminler kalebodur fayans, mutfakta granit tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolabı bulunmakta, iskan edilir durumdadır. Taşınmaz hali hazırda bitişiğindeki mesken ile birleştirilerek kullanıldığından mimarı projesine uygun olarak ayrı bir bağımsız bölüm mesken haline getirilmesi için tadilat gerekli olup yeniden yapım inşaat maliyeti yaklaşık 25.000,00 TLdir.

Adresi Aziziye mah. Doğukaradeniz caddesi Yağızevler sitesi C Blok D:5 Karasu/Sakarya

Yüzölçümü 3.023,58 m2

Arsa Payı 2/72

İmar Durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planında “Konut Alanında” kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0.40, KAKS:1.20 yapı şartlarına tabidir.

Kıymeti 180.000,00 TL

KDV Oranı %1

Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü 05/09/2019 günü 10:45 - 10:50 arası

2. Satış Günü 02/10/2019 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri : Karasu Belediye Başkanlığı Mezat Salonu (Karasu Belediyesi Meclis toplantı salanou) Karasu Sakarya

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1051 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih