İHALE DETAYI

T.C. SAPANCA İCRA DAİRESİ 2019/34 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 31 Temmuz 2019 Çarşamba Saat : 14:00

Dosya No: 2019/34 TLMT.

İhaleyi Açan : T.C. SAPANCA İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAPANCA İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAPANCA

İCRA DAİRESİ

2019/34 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Sapanca İlçe, 473 Parsel, ÜNLÜCE Mahalle/Köy, Taşınmaz kadastral asfalt yola cepheli, göl ve şehir manzaralıdır. Taşınmazın kuzey cephe tarafında dubleks bina, yüzme havuzu ile taş duvar ile arazi eğimine uygun kademeli bahçe düzenlemesi yapılmıştır. Parselin sınırları taş ve beton duvar ile çevrilidir. Taşınmazın güney cephe tarafında tek katlı bina bulunmaktadır. Parselin kuzeyindeki dubleks bina, ahşap çatılı, kiremit çatı örtülü, sıvalı, boyalı, kaloriferli, zemin katında salon+mutfak, oda, hol, banyo-wc, 1.katında üç oda, salon, banyo-wc,balkon vardır. Çatı katında ise salon, oda, banyo-wc ile balkon vardır. Islak hacimler seramik ve fayans, oda ve salonlar ahşap döşeme kaplıdır. 252 m² alanlıdır. Parselin güneyinde tek katlı ahşap çatılı, kiremit çatı örtülü, sıvalı, boyalı, pvc doğramalı, 89m² alanlı konut olarak kullanılan bina bulunmaktadır. Taşınmazın peyzajı, genel temizliği, budaması ve bakımı yapılmıştır.

Adresi Sapanca / SAKARYA

Yüzölçümü 2.093,85 m2

Arsa Payı : tam

İmar Durumu : İnşaat tarzı Konut Alanı içinde kalmakta, E:0.30, Hmax:6,50, Min.İfraz:500m² yapı şartlarına tabi,

Kıymeti 2.510.630,00 TL

KDV Oranı %8

Kaydındaki Şerhler 

1. Satış Günü 31/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü 03/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : SAPANCA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/34 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih