İHALE DETAYI

T.C. SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ 2019/200 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 09 Ağustos 2019 Cuma Saat : 10:00

Dosya No: 2019/200 TLMT.

İhaleyi Açan : T.C. SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

2. İCRA DAİRESİ


2019/200 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Serdivan İlçe, 17645 Parsel, SERDİVAN Mahalle/Köy, A/BLOK-1. KAT Mevkii, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydına göre dava konusu taşınmaz Sakarya İli, Serdivan İlçesi, Serdivan Mahallesi, 17645 parsel üzerindeki A/Blok-1.kat 6 nolu bağımsız bölümdür. 2.780,49 m2 alanlı 9/234 arsa paylı ve Mesken niteliğindedir. Serdivan Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde Konut Alanında kalmakta olup parsel ile ilgili; E= 1.20, Yen çok= 13.00, A-3 (Ayrık Nizam Üç Kat)yapı izni bulunmaktadır.Parsel konum olarak güneyden yola cepheli olup Hakikat Vakfı Mescidi Camiinin 606 m güney batısında, Girne Caddesinin 79 m güney doğusunda, İstanbul ? Ankara D-100 Kara yolu Caddesinin 67 m. kuzeyinde ve 3160. Sokağa Cephelidir. Düz bir zemin yapısına sahip olan parsel tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde bodrum+2 katlı yapı bulunmaktadır. Dış kısmı sıvalı ve boyalı, doğramaları ise ahşap PVC?dir.Birinci katta yer alan dairenin net kullanım alanı 110 m2 olup, brüt kullanım alanı 104 m2 dir. 3,00 m2 balkonu bulunmaktadır. Daire 3 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. Dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplı, diğer mekan zeminleri ise ahşap parke döşelidir. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalı iç kapıları ahşap yağlı boyalı olan dairenin mutfağında tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır.Dairenin ısıtması doğal gaz kombi ile sağlanmaktadır. Taşınmaz binanın birinci katında binanın güney doğu köşesinde bulunmaktadır.

Yüzölçümü 2.780,49 m2

Arsa Payı 9/234

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde Konut alanında kalmakta olup, parsel ile ilgili ;E:1.20 Yen Çok:13.00, A-3 (ayrık nizam üç kat) yapı izni bulunmaktadır.

Kıymeti 220.000,00 TL

KDV Oranı KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.

1. Satış Günü 09/08/2019 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü 06/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı/ İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU) ADAPAZARI / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/200 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/06/2019


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih