İHALE DETAYI

T.C. SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ 2018/6953 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 31 Temmuz 2019 Çarşamba Saat : 14:30

Dosya No: 2018/6953 ESAS

İhaleyi Açan : T.C. SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

4. İCRA DAİRESİ

2018/6953 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

ÖzellikleriSakarya İl, Serdivan İlçe, - Ada, 3367 Parsel, YAZLIK Mahalle/Köy, Yazlık Mevkii, 3367 parsel nolu taşınmaz 182,56m2 yüzölçümünde, arsa vasfındadır. İki katlı kagir bina 3367 sayılı parsel üzerinde bulunmaktadır. Dışı sıvasız ve boyasız yaklaşık 10-15 yaşında olan iki katlı binanın her katı, 2 oda salon, mutfak, banyo ve tuvaletten ibaret olup, ikinci katta iki adet balkon bulunmakta, zemin katta balkon yoktur. İkinci katın merdivenleri bina içindendir.Islak zeminler kalebodur fayans, yerler laminat parke, pencereler PVC çift cam ile kaplıdır. Doğalgaz ısınma sistemine sahip yüzölçümü 90m2dir. Taşınmaz uygulama imar planında konut alanında kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3) Taks: 0,35, Kaks: 0,70 yapı nizamına tabidir. Serdivan Belediyesinde yaptığımız araştırmada, İnşaat ruhsatı, plan, proje, inşaat izni vb. hiçbir belgeye ulaşılamamıştır. Taşınmaz kaçak yapılmıştır. Yazlık mahallesinde bulunan taşınmaz Yazlık kavşağına 815 metre, Aralık caddesine 315 metre kuş uçuşu mesafededir. Taşınmazın her türlü kamu hizmetinden faydalanmaktadır. Parselin bulunduğu mahalde yapı yoğunluğu fazladır. Taşınmaz her türlü kamu hizmetinden faydalanmaktadır. Parselin bulunduğu mahalde yapı yoğunluğu fazladır. Parsel tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ziraat Bankası A.Ş'ye ipotekli olan taşınmaz, ipoteği devam etmekte olup, 200.000TL borç miktarları altında satışa muvafakatlar yoktur.

Yüzölçümü 182,56 m2

Kıymeti 272.259,00 TL

KDV Oranı %18

Kaydındaki Şerhler : T.C.ZİRAATBANKASI A.Ş01/12/2016-13772yev. ipotek şerhi (riskleri 200.000TL olup, borç miktarı altında satışa muvafakatı yoktur.)

1. Satış Günü 31/07/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü 27/08/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri: Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6953 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih