İHALE DETAYI

T.C. KARASU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/13 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 06 Ağustos 2019 Salı Saat : 10:20

Dosya No: 2018/13 SATIŞ

İhaleyi Açan : T.C. KARASU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/13 SATIŞ

İhale Yeri : T.C. KARASU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/13 SATIŞ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

KARASU

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/13 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya Karasu Taşlıgeçit köyü,Köycivarı mevkii, 379 parselde kayıtlı ev ve tarla ana nitelikli taşınmazın tamamı. Taşınmaz topografik olarak batı yönüne doğru %2-8 meyilli, geometrik olarak dikdörtgen bir yapıya sahip, doğu yönünden kadastral yola cepheli, bol yağış olan bölgede, 4. sınıf tarım arazisi niteliğinde, killi tınlı toprak yapısında, derin profilli orta düzey verim gücünde, hali hazırda üzerinde büyük kısmında sıralı ve düzenli dikilmiş, gençleşme budaması yapılmış, bakımlı, verim çağında kapama fındık bahçesi bulunmakta, ayrıca üzerinde;yaklaşık 4-5 yıllık, kagir yapı tek katlı mesken bina, 80,10 m² inşaat alanına sahip, 3 oda, hol, mutfak, banyo ve tuvalet ile çatı katında 25,00m² alana sahip bir oda bulunmakta, ahşap çatı üzeri ondülin çatılı, içi ve dış cepheler sıvalı boyalı, pencereler pvc kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, yer döşemeler laminat parke, sobalı ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. taşınmaz kuşbakışı olarak güney yönünde Karasu-Kaynarca karayoluna 75 metre, kuzey yönünde Karadenize 5 km, doğu yönünde Karasu şehir merkezine 18 km mesafededir.

Adresi Taşlıgeçit köyü, 379 Parsel Karasu Sakarya

Yüzölçümü 2.513,70 m2

İmar Durumu Taşınmaz“Kırsal Yerleşim Alanı” içinde kalmaktadır.

Kıymeti 251.631,00 TL

KDV Oranı %18

Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü 06/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü 10/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Karasu Belediye Başkanlığı Mezat Salonu (Belediye Meclis Toplantı salonu) Karasu/Sakarya

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya Karasu Taşlıgeçit Köyü, Köycivarı mevkii, 381 Parsel, Ana niteliği Tarla olan taşınmazın tamamı. Taşınmaz topografik olarak doğu yönüne doğru %2-6 meyilli, geometrik olarak dar uzun bir yapıya sahip, batı yönünden asfalt kadastral yola cepheli, yoldan yaklaşık 2 metre aşağıda, bol yağış olan bölgede, 4. sınıf tarım arazisi niteliğinde, killi tınlı toprak yapısında, derin profilli orta düzey verim gücünde, hali hazırda boş vaziyette olup üzerinde çimenlik ve ot formatında çalılıklar bulunmaktadır. Taşınmaz meskun mahal içinde, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı olarak güney yönünde Karasu-Kaynarca karayoluna 50 metre, kuzey yönünde Karadeniz'e 5 km, doğu yönünde Karasu şehir merkezine 18 km mesafededir.

Adresi Taşlıgeçit köyü, 381 Parsel Karasu Sakarya

Yüzölçümü 2.003,28 m2

İmar Durumu Taşınmaz“Kırsal Yerleşim Alanı” içinde kalmaktadır.

Kıymeti 120.196,80 TL

KDV Oranı %18

Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü 06/08/2019 günü 10:20 - 10:25 arası

2. Satış Günü 10/09/2019 günü 10:20 - 10:25 arası

Satış Yeri : Karasu Belediye Başkanlığı Mezat Salonu (Belediye Meclis salonu) Karasu/Sakarya

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih