İHALE DETAYI

Sakarya Adapazarı'nda 3+1 daire icradan satılıktır

İhale Tarihi ve Saati: 29 Temmuz 2019 Pazartesi Saat : 14:50

Dosya No: 2018/857 TLMT.

İhaleyi Açan : SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İhale Yeri : SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

3. İCRA DAİRESİ

2018/857 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Adapazarı ilçe, Maltepe Mah. Yazlık mevkii, 563.sokak, 649 ada, 463 parselde kayıtlı, 200/620 arsa paylı, 1. bodrum kat, 1 bağ. bölüm nolu mesken. Kat mülkiyet tapulu, yaklaşık 8-9 yıllık, her katta 1 daire bulunan betonarme yapı 5 katlı binanın bahçe tarafından 2. katta ve bina girişinin altında 1. bodrum katında bulunan mesken daire, 103 m² kullanım alanına sahip, 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo tuvalet ile mutfak ve salonda balkon bulunmakta, mesken giriş kapısı çelik kapı, iç cephe duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalı, pencereler pvc iç kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, balkon üstü ahşap doğrama ile kapatılmış vaziyette teras balkon ile mutfakta granit tezgah altı tezgah üstü mutfak dolabı bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. meskun mahal içinde, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, batı yönünden sokak yoluna cepheli, kuşbakışı doğu yönünde Orhangazi Caddesine 100 metre, güney yönünde Sedaş'a 400 metre ve kuzeydoğu yönünde Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine 850 metre mesafededir.

İmar Durumu :Taşınmaz 1/100 ölçekli uygulama imar planında Konut Alanında kalmakta, Emsal:1.20, En çok:10.00 metre yapı şartlarına tabi,

Kıymeti 220.000,00 TL

KDV Oranı %1

Kaydındaki Şerhler Dosyasındadır.

1. Satış Günü 29/07/2019 günü 14:50 - 14:55 arası

2. Satış Günü 29/08/2019 günü 14:50 - 14:55 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/857 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih