İHALE DETAYI

Sakarya Karasu'da daire mahkemeden satılıktır

İhale Tarihi ve Saati: 25 Temmuz 2019 Perşembe Saat : 11:00

Dosya No: 2016/11 SATIŞ

İhaleyi Açan : KARASU SULH HUKUK MAHKEMESİ

İhale Yeri : KARASU SULH HUKUK MAHKEMESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

KARASU

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/11 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İli, Karasu İlçesi, Aşağı İncilli Mahallesi, mevkii : Kocaması, ada no: 448, parsel no: 115 , on bir odalı motel ve bahçesi ana nitelikli zemin kat, 11 nolu bağımsız bölümde kayıtlı bir oda mesken bağımsız bölüm nitelikli taşınmazın tamamı. Kat mülkiyet tapulu, bahçe düzeni yapılmış, etrafı çevrili site içerisinde, yaklaşık 30 yıllık, çatısı eternit kaplı, sıvalı boyalı, 11 odalı sitenin güney yönünde iç bahçeye bakan cephede sağ taraftan batıya doğra ikinci sırada bulunan tek odalı mesken daire, 17,00 m² kullanım alanına sahip, açık mutfak oda, lavabo wc ile teras balkon bulunmakta, tezgah üzeri mutfak dolabı, kapı ve pencereler alüminyum doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, yazlık olarak kullanılmakta, iskan edilir durumdadır. taşınmaz meskun mahal içinde, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı olarak kuzey yönünde Karadenize 100 metre, doğu yönünde Plaj caddesine 230 metre, güney yönünde İstanbul Caddesine (Karasu-Adapazarı karayolu) 530 metre ve çarşı merkezine 1.5 km mesafededir. Kıymet takdiri sırasında taşınmaz içerisine girilememiş olup, onaylı proje den ayrı olarak taşınmaz içerisinde eklenti veya eksiltme yapılmış ise bu husus bilinmemektedir.

Adresi Yalı Mah. Batı Karadeniz Caddesi No:21 Beyazıt Sitesi D:A11 Karasu/Sakarya

Yüzölçümü 676,00 m2 arsa payı 75/990

İmar Durumu Taşınmaz imar durumu Karasu ilave revizyon uygulama imar planında “Konut Alanında” kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3) yapı şartlarına tabidir.

Kıymeti 60.000,00 TL KDV Oranı %1

Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü 25/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü 22/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Karasu Belediye Başkanlığı Mezat Salonu Karasu/Sakarya

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih