İHALE DETAYI

Sakarya/Adapazarı'nda 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

İhale Tarihi ve Saati: 19 Haziran 2019 Çarşamba Saat : 10:45

Dosya No: 2015/109 TLMT.

İhaleyi Açan : SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İhale Yeri : SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

4. İCRA DAİRESİ

2015/109 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Sakarya ili Adapazarı ilçesi Ozanlar Mahallesinde kain; tapunun 580 ada 325 parsel numarasında kayıtlı, 16 adet betonarme dubleks ve 18 adet betonarme karkas dubleks ve 2 katlı betonarme karkas bina ve arsası ana taşınmaz nitelikli, 13,255,90 m² yüzölçümlü, 140/5620 arsa paylı, Zemin 1 kat 3 Bağımsız Bölüm numaralı tam hisseli taşınmaz Adapazarı ilçesi Ozanlar Mahallesi Çevreyolu Caddesi üzerindeki Platin Park sitesi içerisinde bulunmaktadır. Bitişik nizam dubleks (iki katlı) betonarme meskenin alt katında salon ve mutfak, üst katında 3 oda, banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Doğalgaz ısınma sistemine sahip olduğu, kapı ve pencerelerin ağaç doğrama olduğu, çatının ağaç üzeri kiremit kaplı olduğu, site içerisinde kullanıma açık yüzme havuzu bulunduğu bilirkişi raporuyla tespit edilmiştir. Taşınmaz imar durumunda Konut Alanında kalmakta olup, emsali 1,05'dir. Tüm kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Sakarya ilinin kuzey ilçelerine, Karadeniz kıyısındaki ilçelerine ve İstanbul'un Asya kısmında kalan ilçelerine toplu ulaşım hizmeti verilen Kuzey Terminaline kuşuçumu 2 km. mesafede bulunmaktadır. Cephe bulunduğu çevre yolunun karşısında, giyim, yiyecek, market alış-verişi yapılan açık otoparkı da olan bir avm kompleksi bulunmaktadır.

Adresi Ozanlar Mah. Çevreyolu Cad. Platin Park Sitesi Adapazarı / SAKARYA

Yüzölçümü 13.255,90 m²

Arsa Payı 140/5620

İmar Durumu Var. İnşaat tarzı Taşınmaz imar durumu konut alanında kalmakta, TAKS:0.35, KAKS:1.05 ayrık nizam 3 kat hükümlerine tabidir. Her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, cadde kenarı, şehir merkezine yakın konumdadır.

Kıymeti 564.337,38 TL

KDV Oranı %8

Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü 19/06/2019 günü 10:45 - 10:50 arası

2. Satış Günü 18/07/2019 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri : Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu - 15 Temmuz Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/109 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih