İHALE DETAYI

Sakarya/Adapazarı'nda 118 m² daire icradan satılıktır

İhale Tarihi ve Saati: 17 Haziran 2019 Pazartesi Saat : 15:05

Dosya No: 2019/73 TLMT.

İhaleyi Açan : SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İhale Yeri : SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

3. İCRA DAİRESİ

2019/73 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 108 Ada, 3 Parsel, GÜNEŞLER Mahalle/Köy, 1 kat 1 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Sakarya ili Adapazarı ilçesi Güneşler mahallesi 108 ada 3 parsel üzerindeki A/blok 1. kat 1 nolu bağımsız bölüm 2.131,61 m2 alan üzerinde 81/2132 arsa payına sahip mesken niteliğindeki taşınmaz Adapazarı Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde konut alanında kalmakta olup parselin A-3 (ayrık nizam üç kat ) yapı nizamına tabi olduğu,konum olarak doğudan karasu caddesi yoluna cepheli Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu'nun 713 m güneyinde güneşler merkez mahallesinin 50 m.batısındadır. Düz bir zemin yapısına sahip olan parsel tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.parsel etrafında konut tarzı yapılar ile çevrilidir.parsel üzerinde zemin+2 katlı yapı bulunmaktadır.yapının dış kısmı sıvalı ve boyalı doğramaları ise pvc dir. Birinci katta yer alan dairenin net kullanım alanı 125 m2 olup brüt alanı 118 m2 olarak kullanılmaktadır. Dairenin 5.00 m2 balkonu bulunmakta ,daire 3 oda ,salon-mutfak ve wc -banyo dan ibarettir.taşınmazın ıslak hacim zeminleri seramik diğer yerleri laminat parke kaplıdır.tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır.dairenin ısıtması doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır.daire taşınmazın kuzey doğu köşesinde yer almaktadır.bulunduğu mevkii konumu imarı ,yüzölçümü halihazır durumu ulaşım imkanlarının yürüme mesafesinde olması merkeze meskun mahalle,ana artere,duraklara,hastanelere,sosyal tesislere yakın bir konumdadır.

Adresi Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 108 Ada, 3 Parsel, GÜNEŞLER Mahalle/Köy, 1 kat 1 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm

Yüzölçümü 125 m2

Arsa Payı 81/2132

İmar Durumu : Dosyasında 

Kıymeti 300.000,00 TL

KDV Oranı KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler 

1. Satış Günü 17/06/2019 günü 15:05 - 15:10 arası

2. Satış Günü 16/07/2019 günü 15:05 - 15:10 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/73 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih