İHALE DETAYI

Sakarya/Adapazarı'nda dubleks daire icradan satılıktır

İhale Tarihi ve Saati: 17 Haziran 2019 Pazartesi Saat : 14:55

Dosya No: 2018/504 TLMT.

İhaleyi Açan : SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İhale Yeri : SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

3. İCRA DAİRESİ

2018/504 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 629 Ada, 694 Parsel, YAĞCILAR Mahalle/Köy, taşınmaz kat irtifak tapulu 359 m2 alana sahip 1/4 paylı arsa vasfı 1+ ÇATI KATI ,(4) BAĞ. BÖL. NOLU DUBLEKS MESKEN taşınmaz tapu siciline kayıtlı sıvalı boyalı kiremit çatılı yaklaşık 10 yıllık her katta 2 daire bulunan 3 kat inşa edilmiş betonarme binanın güneydoğu yönünde en üst 3. katı solda sokak cepheli 102 m2 kullanım alanına sahip giriş katta 1 oda ,açık mutfak salon lavabo wc ve mutfak ta cam balkon ile mermer kaplama içten merdiven ile çıkılan çatı katında 2 oda,hol,banyo wc bulunmakta bulunmakta mesken giriş kapısı çelik kapı iç duvarlar sıvalı boyalı ,pencereler pvc iç kapılar ağaç doğrama ,mermer tezgah üzeri mutfak dolabı ile banyoda duşakabin ve klozet bulunmakta ıslak zeminler kalebodur fayans ,oda yer döşemeler laminat parke , doğalgaz ısınma sistemine sahip iskan edilir durumdadır

Adresi YAĞCILAR Mahalle/Köy, taşınmaz kat irtifak tapulu 359 m2 alana sahip 1/4 paylı arsa vasfı 1+ ÇATI KATI ,(4) BAĞ. BÖL. NOLU DUBLEKS MESKEN

Yüzölçümü 359 m2

Arsa Payı 1/4

İmar Durumu :DOSYASINDA 

Kıymeti 270.000,00 TL

KDV Oranı KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler 

1. Satış Günü 17/06/2019 günü 14:55 - 15:00 arası

2. Satış Günü 16/07/2019 günü 14:55 - 15:00 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/504 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih