İHALE DETAYI

Sakarya/Adapazarı'nda daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

İhale Tarihi ve Saati: 17 Haziran 2019 Pazartesi Saat : 14:35

Dosya No: 2018/18423 ESAS

İhaleyi Açan : SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İhale Yeri : SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ

2018/18423 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 189 Ada, 330 Parsel, PAPUÇÇULAR Mahalle/Köy, ay sokak Mevkii, ikinci kat 15 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Papuççular mah. 189 ada 330 parsel bağımsız bölüm 15 nolu mesken taşınmaz:Adapazarı ilçesi Papuççular Mah. 695. Sokak Kat:2 D:15 adresinde bulunan taşınmaz 1.470,58 m² alana sahip arsa içinde 4/72 paylı arsa vasfı ile tapu siciline kayıtlı, kat irtifak tapulu, çevre düzeni yapılmamış, bina içi korkuluklar ve aydınlatma pencereleri takılmamış, asansör bulunmamakta, otopark kısmı sıvasız boyasız ve hali hazırda yağmur suyu basmış durumda,%90 kısmı tamamlanmış kaba inşaat halinde, mesken kapıları kapalı olduğundan projesinde yapılan inceleme sonucunda;yaklaşık 1 yıllık, dış cephe prekast kaplama sıvalı boyalı, bodrum katı kapalı otopark ve sığınak olarak planlanmış her katta 5 daire bulunan bodrum üzeri 3 katlı betonarme yapı binanın en üst 3. katında kuzey yönünde bina girişine göre ön orta cephede bulunan mesken daire, 84,82 m² kullanım alanına sahip, 2 oda, salon, mutfak, hol, banyo tuvalet ile mutfak ve salonda balkon bulunmakta, mesken giriş kapısı çelik kapı, girişte solda mutfak, karşıda salon, sağda 2 oda ve banyo tuvalet bulunmakta, iç cephe duvarlar alçı saten sıvalı boyalı, pencereler renkli desen pvc iç kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, balkon korkulukları takılmamış, alttan ısıtma doğalgaz ısınma sistemine sahip ancak henüz kombi ve doğalgaz aboneliği bulunmamakta, boş vaziyette, iskan edilir durumda değildir.Taşınmaz imar durumu Adapazarı Kent Merkezi 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında ?Konut Alanında? kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0.35, KAKS:1.05 yapı şartlarına tabi olup, meskun mahal içinde, çarşı merkezine yakın, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı olarak güney yönünde Adnan Menderes Caddesine 40 metre, doğu yönünde Kavaklı Camii 70 metre, batı yönünde Saraybosna caddesine 180 metre, kuzey yönünde Tren Garı ve Kent Meydanına 1.5 km mesafededir.

Adresi PAPUÇÇULAR Mahalle ay sokak Mevkii, ikinci kat 15 nolu bağımsız bölüm

Yüzölçümü 84,82 m2

Arsa Payı 4/72

İmar Durumu : DOSYASINDA

Kıymeti 290.000,00 TL

KDV Oranı %1

1. Satış Günü 17/06/2019 günü 14:35 - 14:40 arası

2. Satış Günü 16/07/2019 günü 14:35 - 14:40 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 189 Ada, 330 Parsel, PAPUÇÇULAR Mahalle/Köy, AY SOKAK Mevkii, 10 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Papuççular mah. 189 ada 330 parsel bağımsız bölüm 10 nolu mesken taşınmaz:Adapazarı ilçesi Papuççular Mah. 695. Sokak Kat:1 D:10 adresinde bulunan taşınmaz 1.470,58 m² alana sahip arsa içinde 4/72 paylı arsa vasfı ile tapu siciline kayıtlı, kat irtifak tapulu, çevre düzeni yapılmamış, bina içi korkuluklar ve aydınlatma pencereleri takılmamış, asansör bulunmamakta, otopark kısmı sıvasız boyasız ve hali hazırda yağmur suyu basmış durumda,%90 kısmı tamamlanmış kaba inşaat halinde, mesken kapıları kapalı olduğundan projesinde yapılan inceleme sonucunda;yaklaşık 1 yıllık, dış cephe prekast kaplama sıvalı boyalı, bodrum katı kapalı otopark ve sığınak olarak planlanmış her katta 5 daire bulunan bodrum üzeri 3 katlı betonarme yapı binanın 2. orta katında kuzey yönünde bina girişine göre ön orta cephede bulunan mesken daire, 84,82 m² kullanım alanına sahip, 2 oda, salon, mutfak, hol, banyo tuvalet ile mutfak ve salonda balkon bulunmakta, mesken giriş kapısı çelik kapı, girişte solda mutfak, karşıda salon, sağda 2 oda ve banyo tuvalet bulunmakta, iç cephe duvarlar alçı saten sıvalı boyalı, pencereler renkli desen pvc iç kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, balkon korkulukları takılmamış, alttan ısıtma doğalgaz ısınma sistemine sahip ancak henüz kombi ve doğalgaz aboneliği bulunmamakta, boş vaziyette, iskan edilir durumda değildir.Taşınmaz imar durumu Adapazarı Kent Merkezi 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında ?Konut Alanında? kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0.35, KAKS:1.05 yapı şartlarına tabi olup, meskun mahal içinde, çarşı merkezine yakın, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı olarak güney yönünde Adnan Menderes Caddesine 40 metre, doğu yönünde Kavaklı Camii 70 metre, batı yönünde Saraybosna caddesine 180 metre, kuzey yönünde Tren Garı ve Kent Meydanına 1.5 km mesafededir.

Adresi PAPUÇÇULAR Mahalle/Köy, AY SOKAK Mevkii, 10 NOLU BAĞ. BÖLÜM

Yüzölçümü 84,82 m2

Arsa Payı 4/72

İmar Durumu : DOSYASINDA 

Kıymeti 292.000,00 TL

KDV Oranı %1

1. Satış Günü 17/06/2019 günü 14:45 - 14:50 arası

2. Satış Günü 16/07/2019 günü 14:45 - 14:50 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18423 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih