İHALE DETAYI

Sakarya/Adapazarı'nda mesken icradan satılıktır (Çoklu satış)

İhale Tarihi ve Saati: 18 Haziran 2019 Salı Saat : 14:10

Dosya No: 2019/104 TLMT.

İhaleyi Açan : SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

2019/104 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 4696 Ada, 24 Parsel, TEKELER Mahalle/Köy, 1 nolu Bağımsız Bölüm Mesken Adapazarı Belediye Başkanlığına 2,36 km kuzeyinde, Adapazarı Kaymakamlık binasına 2,12 km. kuzeybatısında yer almaktadır. Her türlü alt yapı ve diğer hizmetlerden yararlanmaktadır. Şehrin gelişmekte olan ve deprem sonrası belirlenen yerleşim alanındadır. Mesken bodrum kat ve zemin kattan oluşmaktadır. Bodrum katta iki oda ve WC, zemin katta da antre, bir oda ve bir mutfak olduğu görülmüştür. Bodrum kattaki odaların döşemeleri laminat parke kaplı,duvarları alçı sıvalı,zemin katta da antre döşemesi seramik kaplı , duvarları alçı üzerine plastik boyalıdır.Mutfakta da tezgah altı ve üstü dolaplar ,mermerit tezgah takılıdır.Mutfağın duvarları alçı üzerine plastik boyalı, tavanlar ise tavan boyası ile boyalıdır. Yapının dış cephesi ise çimento esaslı sıva üzerine plastik dış cephe boyası ile boyanmıştır. Yapınıın dış cephesinde prekast cephe kaplamaları ve ahşap görünümlü cephe kaplamaları kullanılmıştır. Pencereler PVC esaslı doğrama , iç kapılar ahşap, mesken dış kapısı çeliktir. Doğalgazlı kombi mevcuttur.

Yüzölçümü 100 m2

Arsa Payı 1/8

İmar Durumu Yok

Kıymeti 218.428,09 TL

KDV Oranı %1

1. Satış Günü 18/06/2019 günü 14:10 - 14:20 arası

2. Satış Günü 17/07/2019 günü 14:10 - 14:20 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) Adapazarı / SAKARYA

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 4696 Ada, 24 Parsel, TEKELER Mahalle/Köy, . Mevkii, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken Adapazarı Belediye başkanlığına 2,36 km kuzeyinde, Adapazarı Kaymakamlık binasına 2,12 km. kuzeybatısında yer almaktadır. Her türlü alt yapı ve diğer hizmetlerden yararlanmaktadır. Şehrin gelişmekte olan ve deprem sonrası belirlenen yerleşim alanındadır. Mesken bodrum kat ve zemin kattan oluşmaktadır. Bodrum katta iki oda ve WC, zemin katta da antre, bir oda ve bir mutfak olduğu görülmüştür. Bodrum kattaki odaların döşemeleri laminat parke kaplı,duvarları alçı sıvalı,zemin katta da antre döşemesi seramik kaplı , duvarları alçı üzerine plastik boyalıdır.Mutfakta da tezgah altı ve üstü dolaplar , mermerit tezgah takılıdır.Mutfağın duvarları alçı üzerine plastik boyalı, tavanlar ise tavan boyası ile boyalıdır. Yapının dış cephesi ise çimento esaslı sıva üzerine plasitk dış cephe boyası ile boyanmıştır. Yapının dış cephesinde prekast cephe kaplamaları ve ahşap görünümlü cephe kaplamaları kullanılmıştır. Pencereler PVC esaslı doğrama , iç kapılar ahşap, mesken dış kapısı çeliktir. Doğalgazlı kombi mevcuttur.

Yüzölçümü 100 m2

Arsa Payı 1/8

İmar Durumu Yok

Kıymeti 218.428,09 TL

KDV Oranı %1

1. Satış Günü 18/06/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü 17/07/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) Adapazarı / SAKARYA

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :


1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/104 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih