İHALE DETAYI

Sakarya/Karasu'da 95 m2 dubleks daire icradan satılıktır

İhale Tarihi ve Saati: 08 Temmuz 2019 Pazartesi Saat : 10:00

Dosya No: 2018/923 TLMT.

İhaleyi Açan : KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İhale Yeri : KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

KARASU

İCRA DAİRESİ

2018/923 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Sakarya İli, Karasu İlçesi, A. İncilli Mahallesi, Yanca Mevkiinde kain, 87 ada 58 nolu parsel, A3 Blok, iki+Çatı kat, 18 nolu"Mesken - Dubleks" vasıflı taşınmazın tamamı. Ana Gayrimenkul: Söz konusu parsel güneyden yola cepheli, Karasu ilçe merkezinin 1,5 km. kuzey doğusunda ve Doğu Karadeniz Caddesinin 240 m güneyindir. Parsel düz bir topoğrafyaya sahip olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde zemin+2+çatı katlı yapı bulunmakta her katta 6 bağımsız bölüm toplamda 18 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Dışı amerikan siding, doğramaları ise PVC dir. (18) Nolu Dubleks Mesken: İkinci + çatı katta yer alan Dubleks meskenin net kullanım alanı 95 m2 olup, brüt kullanım alanı 106 m2 dir. 8 m2 terası bulunmaktadır. Dubleks 3 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. Dubleks meskenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Dairenin ısıtması doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Taşınmazın içerisine kapısı kapalı olduğundan girilememiş değerlendirmesi projesinden yapılmış ve içerisinde proje harici eklenti veya eksilti yapılmış ise değerlendirmeye alınamamıştır. Dava konusu taşınmaz site içerisinde olup içerisinde açık çocuk ve yetişkin yüzme havuzları, toplantı salonu, cafeterya vb. gibi aktiviteler mevcuttur. Taşınmaz binanın ikinci katında katında güney doğuya bakan köşesinde yer almaktadır. Ruhsatı 19.03.2010 tarihine göre yapılmıştır.


Adresi Yalı Mah. 192. Sok. No:1/A3 Karasu/Sakarya


Yüzölçümü 4.149,91 m2


Arsa Payı 106/6717


İmar Durumu Konut alanında 1/1000 Ölçekli Nazım İmar Planında A-3 (Ayrık Nizam 3 Kat) yapı nizamına tabidir.


Kıymeti 250.000,00 TL


KDV Oranı %1


Kaydındaki Şerhler :


1. Satış Günü 08/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası


2. Satış Günü 08/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası


Satış Yeri : Karasu Belediye Başkanlığı Mezat Salonu Karasu Sakarya


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/923 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih