İHALE DETAYI

Sakarya/Geyve'de avlulu kargir ev icradan satılıktır

İhale Tarihi ve Saati: 12 Haziran 2019 Çarşamba Saat : 10:00

Dosya No: 2018/384 TLMT.

İhaleyi Açan : GEYVE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İhale Yeri : GEYVE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

GEYVE

İCRA DAİRESİ

2018/384 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Dosyada mevcut bilirkişi raporuna göre satışa konu taşınmaz Sakarya, Geyve, Camikebir Mah., 84 ada, 20 parsel sayılı taşınmazdır. Geyve ilçesi Camikebir mah. Dere sokak No:11 adresinde bulunan taşınmaz 270,36 m² alana sahip altında iki dükkan bulunan avlulu kagir ev vasfı ile tapu siciline kayıtlı olup, meskun mahal içinde, batı yönünden kadastral asfalt sokak yoluna cepheli, topografik olarak %0-1 meyilli, geometrik olarak dikdörtgen bir yapıya sahip, hali hazırda üzerinde; yaklaşık 35-40 yıllık, dükkan üzeri 2 katlı betonarme yapı bina, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı inşaat yapı maliyeti 3/A grubunda, 342,00m² inşaat alanına sahip, kiremit çatılı, sıvalı boyalı, pencereler kısmen pvc kısmen ağaç doğrama, kapılar ağaç doğrama, yer döşemeler ahşap, ıslak zeminler kalebodur fayans, alt katta zahireci dükkanı ile depo, 2. ve 3. katlarda 3 oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalet ile balkon bulunan 2 ayrı mesken daire bulunmakta, 2. kat mesken kalorifer ve 3. kat sobalı ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. Yıpranma payı düştükten sonra 3 katlı bina yapı değeri: 191.520,00 TL?dir. Taşınmaz imar durumu belediye mücavir alanında uygulama imar planı içinde ?Ticaret + Konut Alanında? kalmakta, bitişik nizam 3 kat (B-3) yapı şartlarına tabi olup, meskun mahal içinde, çarşı merkezine yakın, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı olarak güney yönünde Atapaşa camiine 80 metre ve Atatürk İlköğretim okuluna 170 metre, doğu yönünde sebze haline 70 metre ve Geyve Hükümet Konağına 100 metre,mesafededir. Taşınmazın arazi metrekare birim değer fiyatının 1.000,00 TL/m²olduğu tespit edilmiştir. Buna göre arazinin değeri 270,36 m² X 1.000,00 TL/m² = 270.360,00 TL, arazinin üzerindeki yapılar ile birlikte toplam değeri: 461.880,00 TL olarak belirtilmiştir.

Adresi Geyve ilçesi Camikebir mah. Dere sokak No:11

Yüzölçümü 270,36 m²

İmar Durumu Var (Yukarıda belirtilmiştir)

Kıymeti 461.880,00 TL

KDV Oranı %18

Kaydındaki Şerhler Kaydındaki gibi

1. Satış Günü 12/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü 09/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : GEYVE ADALET SARAYI İCRA DAİRESİ GEYVE / SAKARYA -

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/384 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih