İHALE DETAYI

Adapazarı, Serdivan'da dubleks betonarme bina ve arsası icradan satılıktır

İhale Tarihi ve Saati: 20 Haziran 2019 Perşembe Saat : 14:30

Dosya No: 2019/55 TLMT.

İhaleyi Açan : SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

1. İCRA DAİRESİ

2019/55 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri Sakarya İl, Adapazarı İlçe,Adalı Serdivan Mahallesi, 169 Ada, 148 Parseldeki 718,88 m2 ''dubleks betonarme bina ve arsası'' niteliğindeki taşınmaz zemin kat, birinci kat olmak üzere 2 katlı, çatıda bir de çekme kat olup,zemin kat döşemeleri şap üzerine seramik kaplı,duvarları alçı sıva üzerine plastik boya, bazı alanlar alçıpan duvarla bölünmüş, duvarlarda alçıpan ve başkaca malzemelerden kaplama yapılmış, birinci kata çıkan merdiven granit mermer kaplı, tavanlar asma tavan malzemesi ile kaplı, iç kapılar ahşap malzemeden imal edilmiş, ana caddeye bakan cephedeki pencere doğramaları alüminyum malzemeden imal edilmiş, camlar kurşun geçirmez cam, arka mahallerde WC'ler mevcut, duvarları ve döşemesi seramik kaplamalıdır. Birinci kat ise ıslak mahallerde dahil olmak üzere döşemeleri şap üzerine seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzerine plastik boya, bazı alanlar alçıpan duvarla bölünmüş, duvarlarda alçıpan ve bez malzemelerden kaplama yapılmış, tavanların bir kısmı tavan aydınlatma malzemeleri ile kaplı, birinci katta ofis odalarının döşemeleri ise laminant parke kaplıdır. Çekme katta döşemeler seramik kaplama, duvarlarda alçı üzerine plastik boyalı, asma tavan kaplamalı, alçıpan malzeme ile duvar kaplamaları yapılmıştır.

Yüzölçümü 718,88 m2

İmar Durumu :Arsanın üzerinde bina bulunması, 3 kata kadar konut imarlı olduğu,civarda yoğun bir yapılaşma olması sebebiyle de konut imar alanında kaldığı görülmüştür.

Kıymeti 5.711.790,24 TL

KDV Oranı %18

Kaydındaki Şerhler 

1. Satış Günü 20/06/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü 19/07/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/55 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih