İHALE DETAYI

T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ 2018/630 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İhale Tarihi ve Saati: 29 Mayıs 2019 Çarşamba Saat : 14:30

Dosya No: 2018/630 TLMT.

İhaleyi Açan : T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ

İhale Yeri : T.C. SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ (SAKARYA)

İçerik :

T.C.

SAKARYA

3. İCRA DAİRESİ

2018/630 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 ve 2 NO'LU TAŞ. ORTAK ÖZELLİKLERİ: 

Kat mülkiyet tapulu, bahçe düzeni yapılmış etrafı çevrili güvenlikli site içerisinde, sıvalı boyalı, kiremit çatılı, yaklaşık 3 yıllık, 4 kat olarak inşa edilmiş betonarme binanın doğu cephesinde orta kısımda 2.katta bulunan mesken daire, 52 m2 kullanım alanına sahip, 2 oda, hol, açık mutfak salon, banyo wc ile salonda balkon bulunmakta, iç duvarlar alçı üzeri saten boyalı, mesken giriş kapısı çelik kapı, pencereler pvc iç kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, yer döşemeler laminat parke, mermer tezgah üzeri mutfak dolabı ile banyoda duşakabin, klozet ve lavabo bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. Meskun mahal içinde ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı güney yönünde Sakarya Üniversitesi kampüsüne 250 mt mesafededir.Adresleri Kemalpaşa Mah. 171.Sokak Ünigarden 1.Etap Sitesi A Blok Serdivan Sakarya

1 NO'LU TAŞINMAZ

Tapu Kaydı Sakarya İl, Serdivan İlçe, Serdivan Mah. Eskiköykarşısı Mevkii, 17971 Parselde kayıtlı, 121/60500 arsa paylı, A/Zemin/..-17 No'lu B.Bölüm satışa çıkarılmıştır.

İmar Durumu Ayrık nizam 3 kat (A-3)

Kıymeti 210.000,00 TL

KDV Oranı %1

Kaydındaki Şerhler:M.Tek Genel Müd. Adına 5319,61 M2 saha üzerinde daimi irtifak hakkı şerhi vardır.

1. Satış Günü 29/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü 28/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZ

Tapu Kaydı Sakarya İl, Serdivan İlçe, Serdivan Mah. Eskiköykarşısı Mevkii, 17971 Parselde kayıtlı, 121/60500 arsa paylı, A/Zemin/..-16 No'lu B.Bölüm satışa çıkarılmıştır.

İmar Durumu Ayrık Nizam 3 Kat

Kıymeti 212.000,00 TL

KDV Oranı %1

Kaydındaki Şerhler: M.Tek Genel Müd. Adına 5319,61 M2 saha üzerinde daimi irtifak hakkı şerhi vardır.

1. Satış Günü 29/05/2019 günü 14:50 - 14:55 arası

2. Satış Günü 28/06/2019 günü 14:50 - 14:55 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/630 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Diğer İhaleler

İhale Şehir Tarih